אמש, בשעה 21:00, עם קבלת האות, פקדו עשרות מבקרי מע"מ בתגבור מאסיבי של שוטרי מחלק מוסר בימ"ר ת"א את מכוני הליווי בתל-אביב. במבצע, שכונה "החלונות האדומים" ונוהל ע"י משרד מע"מ תל-אביב 3, בוקרו 16 מכונים, ב- 13 מהם נמצאו ליקויים כגון: אי רישום במע"מ ומס הכנסה, אי רישום הכנסות ואי ניהול ספרים

עוד נתפסו במהלך המבצע 10 מחשבים ואלפי שקלים במזומן ונתפסו גם מסמכים רבים ונגבו עדויות מהנוכחים במקום ואף מהלקוחות.

נהיד מכבי, מנהלת משרד מע"מ תל-אביב 3, מציינת כי במבצע זה הוחלט להתמקד בענף מכוני הליווי, בו רוב העסקים אינם רשומים במע"מ ובמס הכנסה והתשלום בו מתבצע ע"י הלקוחות מראש ובמזומן. לדבריה, אלפי השקלים שנתפסו הם מקצת מהיקף הפעילות האמיתית במכונים הואיל ומתצפיות שנערכו עלה כי מדי שעה-שעתיים לערך, מגיע למקום מישהו לאסוף את הכספים שנגבו מהלקוחות. היא עוד הוסיפה ואמרה כי לעסקים, בהם נמצאו ליקויים, יערכו שומות וייגבו החובות וסבירות גבוהה היא שנגד משתמטי המס ינקטו הליכים פליליים.

כהכנה למבצע נערכו ביקורים מקדימים במכונים במשך תקופה ארוכה על מנת לדלות כל מידע אפשרי, בוצעו תצפיות על העסקים, הוצאו צווים לתפיסת מחשבים, הוצלב מידע, בין השאר, עם חברת חשמל, וזאת על מנת למקסם את המידע. המידע שנאסף לקראת המבצע הראה כי מרבית המכונים אינם רשומים במע"מ ובמכונים הרשומים במע"מ, מוציאים חשבונית מס/קבלה לחלק מהלקוחות וכי החשבונית נרשמת בסכום חלקי בלבד, תוך הפחתת חלקה של נערת הליווי, חרף העובדה שעליהם לדווח למע"מ על מלוא התמורה .

המבצע נערך ע"י משרד מע"מ תל-אביב 3, רשות המסים בישראל, בשיתוף משרדי מע"מ ת"א 1, מע"מ ת"א 2, מס קניה ת"א, מע"מ גוש דן, היחידה להונאת מחשבים, חקירות מע"מ ת"א ומשטרת ישראל מחלק מוסר, סה"כ 100 איש, 70 עובדי מע"מ ו- 30 שוטרים.