המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל

(חדשות הקמפוס)

פרויקט חדש בתחום הרובוטיקה, יתקיים השנה בחטיבת הביניים "אורט יובלי אריאל" בעיר אריאל.  הפרויקט ייצא לדרך תוך שיתוף פעולה בין עיריית אריאל - אגף החינוך ולמרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל. סטודנטים שנה ב' במחלקה להנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, ינחו שלוש קבוצות תלמידים בחטיבת הביניים בתחום הרובוטיקה והמכטרוניקה.

בשנה שעברה שולבה בתכנית הלימודים של המחלקה להנדסת מכונות, סדנה לרובוטיקה מטעם חברת "רובוטק". הסדנה התקיימה באמצעות ערכות של חברת "לגו" העולמית.

בעקבות הצלחת הקורס בבית הספר להנדסאים והשקת מיזם חינוכי עירוני רחב "רובוטיקה מגן הילדים ועד לתואר" ע"י אילנה נולמן מנהלת אגף החינוך, הוחלט לשלב סטודנטים מצטיינים מהמחלקה בהנחיית קבוצות תלמידים בחט"ב. הוגדרו שלוש מטרות על לתכנית; מחקר, יישום בפועל ותרומה לקהילה. הרעיון המרכזי הוא להרחיב את מסגרת החינוך החווייתי-מחקרי-יישומי, לקרב את הילדים והנוער אל העולם המדעי-טכנולוגי המתקדם המקיף אותנו ולעודדם ללמוד במגמות מדעיות-טכנולוגיות. התוכנית המיועדת לכלל התלמידים חושפת אותם לחשיבה בין-תחומית, מאפשרת להם לעסוק, להבין ולשלב ידע ומיומנויות ממספר תחומים, וכן ליישם פתרונות לשאלות ולבעיות מורכבות מחיי היום-יום שלנו בתחום הטכנולוגי. בכך אנו מקווים גם להפוך את הסביבה בה אנו חיים לטובה יותר.

בנוסף, הסטודנטים-מרצים יכינו את תלמידי שלוש הקבוצות להשתתפות בתחרות FLL הארצית (תחרות בניית רובוטים המתקיימת אחת לשנה בהיכל נוקיה, תל אביב), בתקווה לשלוח נציגות גם לתחרות הבינלאומית המתקיימת בארצות הברית.

אילנה נולמן, מנהלת אגף החינוך בעיריית אריאל מברכת על שיתוף הפעולה: "החזון שאני מובילה במערכת החינוך באריאל הוא 'מצוינות בחינוך - ערכים עם דעת'. תפקידנו לאפשר לתלמידים את התנאים המעולים שיביאו אותם למיצוי מלא ומיטבי של תכונותיהם ויכולותיהם. אנו מאמינים בלימוד מסקרן, מאתגר ורלוונטי, המעורר חשיבה ויצירתיות, תוך שימת דגשים אנושיים, חברתיים וקהילתיים, שיביאו את התלמידים שלנו להיות בני אדם טובים יותר. בנוסף אני שמחה על ההזדמנות לשלב סטודנטים צעירים ומשכילים בתהליך הלמידה של ילדינו, כמודל חיובי לחיקוי".

לפרויקט שותפים גם משרד החינוך ואוניברסיטת אריאל.