כלים

נאבקים בחקלאות הפיראטית: מינהל מקרקעי ישראל תפס חזקה על שדות בהיקף של כ- 130 דונם באיזור קרית אתא

במסגרת מבצע אכיפה מרוכז נגד הפלישות לאדמות מדינה באיזור קרית אתא, שזכה לכינוי "משמר השטחים הפתוחים", תפסו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה בליווי שוטרי מג"ב חזקה על שטחים חקלאיים בסך כולל של כ- 130 דונם, שנזרעו באופן פיראטי וללא היתר על אדמות מדינה בסמוך לקרית אתא ורכסים.

מינהל מקרקעי ישראל פעל במבצע אכיפה משולב בשיתוף הסיירת הירוקה ומג"ב כדי לתפוס חזקה בשדות שנפלשו באזור קרית אתא בהיקף של 130 דונם. שדות אלו מהווים מקרקעי ציבור המיועדים לשימוש חקלאי אשר פולשים אלמונים זרעו עליהן ללא היתר ושלא כדין.

במסגרת המבצע הגיעו המפקחים לאתרים שונים בהן נתגלו פלישות קרקע מזרחית ליער קרית אתא: כפר חסידים, שם נתפסו כ- 20 דונם, חוולד, שם נתפסו כ- 32 דונם, וראס עלי, שם נתפסו כ- 55 דונם, וקרקעות נוספות באיזור.

מפקחי המינהל תפסו את הקרקע והדבירו את הצמחים, כך הסירו את הפלישה לאדמות המדינה והחזירו את הקרקע, בהיקף כולל של 130 דונם, לחזקת המדינה בפועל.

שי קרפ, ממונה הפיקוח במחוז חיפה של מינהל מקרקעי ישראל, אומר: "חקלאים הפולשים לאדמות מדינה במטרה להפיק מהן רווח כלכלי לא חוקי על חשבון הקופה הציבורית, הם עברייני קרקע גם אם לא בנו על הקרקע. במינהל מקרקעי ישראל התקבלה החלטה להגביר את האכיפה ואת ההרתעה נגד הפלישות לאדמות מדינה, שהפכו למכת מדינה. ננקוט בכל דרך ללא היסוס כדי להגן על שלטון החוק ועל הקופה הציבורית בישראל".

בחודש האחרון ביצעו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה פעילות מרוכזת נגד פלישות חקלאיות גם באיזור רהט, במסגרתה נתפסו והוחזרו לחזקת המדינה 250 דונם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS