מטה המאבק החליט כי בראש המטה יעמוד ראש האג"מ בהסתדרות, אבי ניסנקורן. המטה יתכנס כבר מחר. ביום שישי תתקיים פעולת מחאה הראשונה וייחסמו כ- 70 צמתים ברחבי המדינה. מטה המאבק מתכנן עצרת גדולה בכיכר רבין

בישיבת מטה המאבק המשותף שהתקיימה הערב בין יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, נשיא לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש, יו"ר המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט ויו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, איציק שמולי הוחלט כי יקום מטה מאבק משותף. בראש המטה יעמוד ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן.

במקביל הוחלט כי יחלו פעולות מחאה כבר ביום שישי הקרוב על ידי הנוער העובד והלומד, תנועת דרור ישראל וארגונים חברתיים שיצטרפו למטה. הנוער העובד והלומד ותנועת דרור ישראל יקיימו פעולות הסברה ויחלקו פלאיירים בכ- 70 צמתים ברחבי המדינה בשעות 11:00-13:00. המטה יתכנס מחר בבוקר להחליט על פעולות מחאה נוספות. המטה מתכנן עצרת גדולה בכיכר רבין שהודעה עליה תבוא בהמשך.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני אומר היום: "אנו נכריז מחר על סכסוך עבודה ולאחר 14 ימי צינון נוכל להשבית את המשק. עד אז בכוונתנו לצאת לפעולות מחאה ברחבי הארץ. מטה המאבק ידון בהם. המון עמותות רוצות להצטרף למחאה. אני קורא לרה"מ: תהיה רגיש לעם. אפשר לתקן חלק גדול מהדברים. אני חושב שרה"מ האחריות שלו כראש מערכת יחד עם שר האוצר לשבת איתנו  כדי שהמדינה הזאת תהיה קצת יותר חברתית. אני מקווה שהמאבק יתייתר. עד אז, אני נתחיל בפעולות מחאה עד השבתה כללית של המשק".

נשיא לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש אומר היום: "למרות שלא קיבלנו תשובות קונקרטיות אני מקווה שרה"מ יפעל כבר היום. אני אעשה הכול כדי שההחלטות יתקבלו כדי למנוע השבתות. יחד עם זאת צריך להבין את מצוקת העסקים והציבור. המפתח הוא בידי רה"מ".

יו"ר המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט: "אכנס את הנהלת השלטון המקומי לצאת שוב להשבתה. אחת הדרישות שלנו הוא ביטול תאגידי המים והחזרתם לרשויות המקומיות. הבעיה היא שהחברה הולכת ומתרסקת. אני קורא לרה"מ אל תיתן יד ליום הזעם הישראלי אם לא יתקבלו החלטות".

יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, איציק שמולי אומר היום: "מיליון וחצי צעירים בישראל אומרים לממשלה עד כאן! אנו מצטרפים לברית החשובה בכדי לוודא שהמאבק יתרחש גם ברחובות עד שהממשלה תחזור בה מהגזירות.