היום תקיים ויצו צעדה המונית ל"האדרת נשים" בת"א, בהשתתפות ארגוני הנשים הגדולים נעמ"ת ואמונה, חברות כנסת ואנשי תקשורת. גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל: "נשים לא צריכות לשבת בירכתי האוטובוס, גם לא בקדמתו- נשים צריכות לנהוג באוטובוס ולהחליט לאן מועדות פניו"

מאות פעילים ופעילות של ארגון ויצו מרחבי הארץ יצעדו היום, יום ד' ה-28.12 , כמחאה על תופעת הדרת נשים בישראל. לצעדה ההמונית, תחת הכותרת "מהדרה להאדרה", חברו ארגוני הנשים הגדולים נעמ"ת ואמונה, תנועת הנשים הדתית לאומית, חברות כנסת, אנשי אקדמיה ותקשורת.

מיד עם סיום הצעדה, תתקיים עצרת מרכזית בהשתתפות טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל, חברות הכנסת רונית תירוש ורחל אדטו, העיתונאיות קרן נויבך, ואורלי וילנאי -פדרבוש , ראש חוג מגדר מאוניב' בר אילן, ד"ר ענת הרבסט, יו"ר "אמונה" ליאורה מינקה, ויו"ר נעמ"ת, טליה לבני. כולן תשאנה דברים נוכח התפשטות תופעת הדרת נשים מהמרחב הציבורי והפרת זכויותיהן כאזרחיות שוות במדינת ישראל.

גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל: "ויצו יוצאת מהיום למאבק אקטיבי לבלימת תופעה ההזויה של סילוק נשים בחברה הישראלית. הדרת נשים מאוטובוסים, מדרכות, שלטי חוצות ומקומות עבודה, איסור על נהיגת נשים, שירת נשים ועוד מיני איסורים והלכות של קיצוניים הכופים רצונם על כלל החברה, מהווים הפרה בוטה של זכויות אדם והופכים את ישראל לחברה פונדמנטליסטית.

נשים לא צריכות לשבת בירכתי האוטובוס, נשים לא צריכות לשבת גם בקדמת האוטובוס, נשים צריכות לנהוג באוטובוס ולהחליט לאן מועדות פניו. אנו נאבקים היום על דמותה של הדמוקרטיה הישראלית והדרך ליצירת השינוי צריכה להתחיל מאיתנו- אני קוראת לכל הנשים באשר הן- דתיות, חילוניות, חרדיות- לצאת נגד דחיקתן בכל תחומי החיים ולהצטרף למאבק ליצירת חברה שוויונית ובריאה יותר לכולנו".

הצעדה תחל בשעה 12:30 ברחבת הבימה בת"א.