יד קשה נגד העבריינות הסביבתית: סגן נשיא בית משפט השלום בראשון לציון, אברהם היימן, גזר שנת מאסר וחמישה חודשי מאסר על תנאי על מוסא אבו גאנם, שהורשע בכרייה בלתי חוקית וגניבה של חול לבנייה באזור רחובות, לאחר שנתפס בפעילות משותפת של מפקחי חטיבת השמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, הסיירת הירוקה ושוטרי להב 433 יאל״כ במשטרת ישראל ובתום הליך משפטי שנוהל על ידי חטיבת התביעות במשטרת ישראל (יחידת תביעות להב 433)

אבו גאנם שהודה במעשיו, הורשע במסגרת עסקת טיעון, בכרייה שלא כדין, גניבה וניסיון גניבה, קשירת קשר לביצוע פשע, איומים, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, וכן נהיגה ללא רישיון. לפי פסיקת בית המשפט, בנוסף למאסר, נתפסה והוחרמה המשאית שבעזרתה ביצע אבו גאנם את הכרייה וכן הוטלה עליו שלילת רישיון נהיגה על תנאי למשך שנה. בגזר הדין כתב כבוד השופט היימן כי העונשים הללו ניתנו תוך התחשבות במצבו הכלכלי הקשה ובעובדה שנפצע במהלך הפעילות.

"כרייה בלתי חוקית ושימוש בלתי מורשה בקרקעות ציבוריות הם מעשים חמורים וטוב שבית המשפט החליט להעניש את העבריין בחומרה", אומר עמיר גילת מנהל מרחב ת"א-מרכז בחטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל. "תופעת גניבת החול גורמת לציבור נזק רב:גנבי החול פולשים לקרקע ציבורית, נוטלים לעצמם משאב טבע יקר מבלי לשלם את תמורתו לקופת המדינה וכמובן גם פוגעים קשות בקרקע ובסביבה. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פרוסים ברחבי הארץ ופועלים בנחישות נגד עברייני מקרקעין העושים בקרקע הציבורית כבשלהם".

משטרת ישראל בהובלת להב 433 יאל״כ ורשות מקרקעי ישראל בשת״פ עם כלל גופי האכיפה ימשיכו לפעול בנחישות כנגד התופעה החמורה של פגיעה בתשתיות המדינה ובקופה הציבורית.