הבוקר תעלה להצבעה במליאת הכנסת , הצעת חוק פרטית של ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), יו"ר האיחוד הלאומי ויו"ר הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, להקמת גדר ביטחון בגבול מצרים. ההצעה כבר קיבלה את תמיכת ועדת השרים לפני שבועיים, אך שר האוצר יובל שטייניץ הגיש ערר על ההחלטה ובכך למעשה עצר את החוק למשך חודשים רבים, מכיון שישיבת ועדת השרים הבאה אמורה להתכנס רק בשובה של הכנסת מהפגרה, אחרי החגים

לאחר שכצל'ה התעקש להעלות ביום ד' שעבר את הצעת החוק בכנסת, למרות הערר שהגיש שר האוצר, נגרם משבר קואליציוני לאחר שש"ס וישראל ביתנו הודיעו שיתמכו בחוק, לפיו גם בגבול המצרי תוקם גדר ביטחון, המיועדת בעיקר למנוע את מעברם של פליטים ומסתננים מאפריקה לאילת.

כדי למנוע משבר התחייבה הממשלה לדון בחוק שוב ביום א' ולאשרו חרף התנגדות שר האוצר. גם יו"ר הכנסת, ח"כ רובי ריבלין התחייב להעלות את הצעת החוק להצבעה מחר, למרות שלא נהוג להעלות להצבעה הצעות חוק פרטיות בשבוע האחרון לפני היציאה לפגרת הכנסת. כצל'ה אמר כי הוא " רואה בגדר קריאת כיוון אותה צריכה סוף סוף לאמץ הממשלה כחלק מתוכנית כוללת לטיפול בבעיית ההסתננות." שרי הממשלה מפעילים הבוקר לחצים כבדים על כצל'ה שלא להעלות את החוק שכן לקואליציה יקשה להתנגד לו.