ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, יו"ר סיעת יהדות התורה בכנסת, הגיב בחריפות היום לדבריו של ראש עירית תל אביב, רון חולדאי בכנס החינוך, בהם תקף את החינוך החרדי. "לאחרונה אנו עדים לתופעה מוזרה. אישי ציבור ובעלי מיקרופון מתחרים בינהם מי יזכה לכותרות מרעישות יותר ומי יתבטא חריף יותר נגד הציבור החרדי... ראש העיר תל אביב רון חולדאי חצה קו אדום כאשר ממרומי תפקידו קרא שלא לממן את מערכת החינוך החרדית"

"אני חושב כי נציגי משרד החינוך יכולים להעיד כי אין עוד מגזר כמו החינוך החרדי שההורים ממנים את החינוך שלו. הרי ברוב בתי הספר של החינוך החרדי תקציב משרד החינוך עומד על– 55% מעלות התלמיד בחינוך הכללי. החינוך החרדי אינו נהנה מה"תוספות" הניתנות לתלמידי החינוך הכללי, לא מתכנית קרב, לא מיל"ת, לא הזנה, שום דבר! אינני מתבייש בחינוך החרדי. הסטטיסטיקות שנחשפו לאחרונה מצביעות על כך שבחינוך הכללי 2/3 מהמורים מאוימים על ידי התלמידים וכי 40% מההורים מאוימים אף הם. החינוך החרדי איננו חלק מהסטטיסטיקה הזו ואנו גאים בו. הרעיון שראש עיר מתבטא נגד מגזר שלם הוא חסר תקדים, ואין לו אח ורע בעולם. לא שמענו שסנטור כזה או אחר יתקוף את החינוך היהודי, למרות שהוא פרטי ובדלני. אינכם נותנים לעובדות לבלבל אתכם ואני מתכוון לבקש מועדת החינוך לקיים דיון מעמיק ופרטני הקצאות השעות לחינוך חרדי ולהזים אחת ולתמיד את הקביעה 'אנחנו מממנים אתכם'" אמר מוזס.

באשר לדברי חולדאי כי הציבור החרדי איננו משתלב במקומות עבודה בשל חוסר השכלה אמר הרב מוזס כי מדובר בעלילה שפלה. "בוגרים רבים של המגזר החרדי שעברו הכשרה מקצועית ואקדמאית מתאימה, אינם מצליחים להשתלב במקומות עבודה בשל סירובם של אלו אותם מייצג רון חולדאי. אפליית הציבור החרדי במשרות ציבוריות ובחברות ממשלתיות היא מוכחת והנתונים המדויקים פורסמו על ידי "אדווה" ועל ידי הקריה האקדמית "אונו".