בעקבות שורה של הפסקות חשמל שהתרחשו בריכוזים חרדיים רבים באזור הארץ בסופי השבועות האחרונים, עומדת הוועדה לפניות הציבור בכנסת לכנס בקרוב דיון בנושא. היום פנה יו"ר הוועדה, ח"כ הרב אורי מקלב למנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר, והודיע לו על הדיון הקרוב, תוך שהוא דורש ממנו הבהרות על האירועים

כלים

"בערב השבת האחרונה, החל משעות ספורות לפני כניסת השבת, קרס החשמל בשכונות חרדיות רבות בירושלים, כשתושבים רבים נותרו במשך השבת כולה ללא חשמל ביום חם ביותר, כך שמשפחות ברוכות ילדים רבות נותרו ללא אוכל חם לשבת, ללא מקררים ומקפיאים, כשהמזון לשבת מתקלקל מהחום הכבד וקטסטרופה השתלטה על הבתים שנותרו ללא מיזוג ובמקרים מסוימים אף במצב של סכנת חיים אצל חולים וקשישים". הפסקות חשמל דומות היו גם בבני ברק ובעמנואל.

בפנייתו אל מנכ"ל חברת החשמל תוהה מקלב כיצד התרחשו אותן הפסקות חשמל, והאם הן היו יזומות על ידי חברת החשמל לנוכח צריכת החשמל הארצית הגבוהה. בעיקר דורש מקלב לדעת מדוע החברה אינה מתקנת את התקלות הללו בריכוזים החרדיים, בייעוץ הלכתי, כמו בתיקון באמצעות עובדים שאינם יהודיים.

"הציבור החרדי מהווה נתח נכבד ובלתי מבוטל מלקוחותיה של חברת החשמל", כותב ח"כ הרב מקלב. "השארתם של צרכנים רבים אלו בעליבות משפילה שכזו, בסבל, ובמקרים מסוימים אף בסיכונים קריטיים יממה שלימה, אינה עולה בקנה אחד עם נוהל תקין והגינות צרכנית".

עוד מציין מקלב כי הפסקות חשמל תכופות מתרחשות זה תקופה ארוכה באזור שכונות גאולה ושכונות הצפון בירושלים. "האם חברת החשמל הייתה מרשה לעצמה לנהוג כך גם בשכונות חילוניות", תהה מקלב.

כאמור הוועדה לפניות הציבור תתכנס בקרוב לעסוק בנושא כאוב זה, תוך כדי דרישה מחברת החשמל הבהרות ברורות על הפסקות החשמל שהתרחשו לאחרונה בריכוזים החרדיים, ועל מנת שמקרים אלו לא יישנו שוב.