ח"כ שי חרמש, יו"ר הלובי החקלאי בכנסת, בכנס חירום של הלובי החקלאי: "החקלאים מאוחדים ומוכנים למאבק ממושך; השביתה הזו הייתה כאין וכאפס לעומת זו שתהיה אם לא יגיעו להבנות"

היום, ה-24.11.2010, כינס יו"ר הלובי החקלאי בכנסת, ח"כ שי חרמש, כינוס חירום של שדולת החקלאות בכנסת בהשתתפות שר החקלאות וכעשרה ח"כים; זאת כדי לדון במתווה שהושג בישיבת השרים הבוקר בהשתתפות שר הפנים, שר האוצר ושר החקלאות.

שר החקלאות ונציגי החקלאים שנכחו בישיבה הציגו לחברי השדולה ולנציגי ארגוני המגדלים והתנועות ההתיישבותיות את המתווה עליו הוסכם, לפיו וועדה המורכבת ממנכ"לי משרד הפנים, החקלאות, התאחדות חקלאי ישראל ונציג האוצר יפעלו במשך פרק זמן קצוב של חודש כדי להגיע להסכמה על תוכנית שתחזיר את כמות העובדים הזרים בחקלאות לרמה של 26 אלף עובדים בשטח.

חקלאי ישראל ידרשו דחייה בהקטנת מספר העובדים כדי לפצות על העובדה שהממשלה לא עמדה בהתחייבות עליה חתמה במאי 2009.

בפני הוועדה יעלו חקלאי ישראל דרישה לבטל חסמים בירוקרטים כגון סגירת שמים להבאת עובדים זרים והקלה, ובחלקה ביטול, של אגרות והיטלים שהוטלו על החקלאים בגין העסקת העובדים הזרים.

ח"כ שי חרמש, יו"ר הלובי החקלאי בכנסת: "השביתה הנוכחית נועדה לבטא את מצוקת החקלאים ולהוכיח את אחדותם, ולכן הודיעו עליה זמן רב מראש מתוך מטרה מוצהרת שלא לפגוע בצרכנים. אנו מקווים כי נציגי הממשלה ילכו לכיוון החקלאים ויעזרו לסיים את הסאגה הבלתי נגמרת של המחסור בידיים עובדות, שכן הפעם הבאה לא תהיה כה עדינה והמחסור יגיע למקררי האזרחים."