‏ יו"ר ועדת הקליטה של הכנסת מצטרף לחברים בסביבה הוגנת. ח"כ נגוסה: דווקא בימים אלה יש חשיבות להרחבת הפעילות נגד אלימות בכל הארץ, מצאתי תוכנית משלבת ולא מבדלת, אפעל להרחבתה בבתי ספר נוספים בירושלים

ח"כ ד"ר אברהם נגוסה התארח הבוקר בטקס השקת התכנית למניעת אלימות , "חברים בסביבה הוגנת" , שהחלה לפעול בביה"ס היסודי גבעת גונן בשכונת קטמון בירושלים.

"חברים בסביבה הוגנת הינה תכנית חשובה שיש להביא לעוד בתי ספר בירושלים ובכל הארץ. החינוך הוא המפתח לכניסה לחברה בישראל וכאן מוצאת התוכנית 'חברים בסביבה הוגנת' את מקומה כמענה הניתן לכלל התלמידים בישראל בייחוד כשמדובר בתוכנית המשלבת את כל קבוצות האוכלוסייה. קיימת חשיבות רבה, במיוחד בימים אלה, להרחיב את התוכנית לבתי ספר נוספים בישראל בכלל ובעיר ירושלים בפרט״.

ח"כ נגוסה שיבח את צוות ביה"ס והמחנכות בראשותו של דודו שרבי , על העשייה החינוכית המבורכת בקידום וטיפוח הסובלנות וצמצום האלימות בחברה הישראלית.

כיו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת, הדגיש ח"כ נגוסה את החשיבות של תכניות משלבות, ולא מבדלות. "התכנית הממשלתית לשילוב יוצאי אתיופיה דוגלת בשילוב, וזה כיוון העבודה הנכון. רק בתכניות משלבות ניתן להגיע להישגים משמעותיים, בעיקר בתחום החינוך".

חברים בסביבה הוגנת הינה תוכנית ששמה את הספורט והתקשורת, ככלים מרכזיים לגעת בילדי בתי הספר היסודיים.