ח"כ ניצן הורוביץ תקף בחריפות את יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ אופיר אקוניס, עקב השתלחותו הארסית בקרן החדשה לישראל ובארגונים החברתיים הנתמכים על-ידה. בדיון סוער של ועדת הכלכלה בעניין תמלוגי הגז, גינה ח"כ הורוביץ את העובדה שנציגי הקרן החדשה לא הורשו להשתתף בדיון, ולא יכלו להגיב על ההתקפות - בניגוד לכללים הפרלמנטריים

ח"כ הורוביץ הבהיר כי מטרת ההתקפות על הקרן החדשה וכל קמפיין ההסתה שמתנהל בעניין "הגז הערבי" נועד כדי לטייח את הדיון האמיתי בעניין גובה התמלוגים שזכייני הנפט והגז אמורים לשלם למדינה.

"הנסיון להדביק למחנה החברתי התומך בהעלאת התמלוגים המגוחכים שאמור לקבל הציבור על אוצרות הטבע שלו, את התווית של אויבי המדינה, הוא מהלך עלוב. קמפיין ההסתה בעניין 'הגז הערבי' הוא הונאה מבישה של הציבור, בשירות הטייקונים." אמר הורוביץ.

משאבי הטבע של ישראל שייכים למדינת ישראל ולכל אזרחיה. אך על-פי חוק הנפט המיושן מ-1951 מקבלת המדינה תמלוגים בשיעור מהנמוכים בעולם, ומותיר בידי הטייקונים רווחי עתק חסרי כל פרופורציה להשקעתם.

ח"כ הורוביץ שותף להצעת החוק להקמת קרן לאומית למשאבי טבע, יחד עם ח"כ יחימוביץ' וח"כ שאמה אשר יוצרת מיתווה מאוזן להגדלת התמלוגים למדינה, תוך כדי שמירה על רווחיות מלאה למשקיעים.