חברי הכנסת ניצן הורוביץ ודב חנין יצעדו היום בראש מצעד הגאווה, שיתקיים בת"א. ח"כ הורוביץ הודיע היום, כי יגיש הצעת חוק לתמיכה בנפגעי פשעי שנאה. ח"כ ניצן הורוביץ יצא נגד שרים ופוליטיקאים שונים המפזרים הצהרות והבטחות, שאין מאחוריהן דבר. "רבים חיבקו את הקהילה לאחר הרצח והבטיחו לעזור, אך ההבטחות, כמו תמיד, התפוגגו להן. מי שחיבק את הקהילה רגע לאחר הרצח שכח אותה ביום שאחרי", ידגיש הורוביץ במצעד

ח"כ הורוביץ קרא לממשלה ולכנסת לתמוך בהצעת החוק שיגיש להשוואת התמיכה והסיוע הניתנים לנפגעי פשעי שנאה לאלו של נפגעי פעולות איבה. מדובר על פשעי שנאה על רקע של דת, מוצא, נטייה מינית ועוד. "הצעת החוק הזו הכרחית גם כדי להעניק את הטיפול הראוי לנפגעי פשעי השנאה, וגם כדי להעביר מסר ציבורי תקיף על יחסה של המדינה לאלימות הנובעת משנאת האחר", אמר הורוביץ.

"הקהילה הגאה בישראל עברה טראומה בשנה האחרונה. הרצח בברנוער, ואירועי האלימות וההסתה כלפי חברי הקהילה שנמשכו לאורך כל השנה, הם פעמון אזעקה. הדם שנשפך, המכות, ההשפלות והקיפוח, מחייבים אותנו להגביר את המאבק נגד דעות קדומות ונגד אפליה מכל סוג. זהו מאבק של החברה הישראלית כולה, הסובלת משסעים עמוקים והקצנה הולכת וגוברת. אירועי הגאווה מעלים על נס את הסובלנות, את קבלת האחר והשונה, ואת ערכי החירות והדמוקרטיה".

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש) אמר כי: "המאבק להגנת הקהילות הגאות הוא חלק מרכזי מהמאבק להגנת המרחב הדמוקרטי בחברה הישראלית הנמצא תחת מתקפה קשה. אני קורא לחברי קהילת הלהט"ב להתייצב למאבק הדמוקרטי החשוב הזה. אם לא נגן על הדמוקרטיה לא תישאר דמוקרטיה להגן עלינו."

ח"כ חנין הוא יוזמו של החוק האוסר אפליה על רקע נטייה מינית במוסדות החינוך במסגרת חוק זכויות התלמיד. החוק אושר בשבוע שעבר בועדת השרים ועתיד לעלות להצבעת הכנסת בקרוב.