הצעירה עדית רואימי (24) אשר לפני כשש שנים ביצעה שירות לאומי מלא ואף קיבלה על כך מענק ממשרד הביטחון נעצרה לפני כחודש באופן מפתיע על ידי הצבא ונכלאה בגין השתמטות משירות צבאי. בעקבות התערבותו של שר שלום ג'רבי, מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי – לאומי החליט בית הדין בסוף השבוע האחרון לשחרר ממאסר את הצעירה

עדית רואימי (24) מנתניה שירתה שירות לאומי מלא ואף קיבלה על כך מענק ממשרד הביטחון. שש שני אחרי, למרות כל האישורים האשים אותה הצבא בהשתמטות ואסר אותה בכלא הצבאי. במשך כחודש ישבה עדית במאסר ופרקליט העריקים אף ביקש לתבוע עונש מאסר של כ – 150 ימי מחבוש. בעקבות התערבותו של מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי – לאומי, שר שלום ג'רבי החליט צה"ל לבסוף לשחרר את הצעירה ממאסר.

הסיפור התחיל לפני כשש שנים כאשר עמדה עדית בפני גיוס. עדית מגיעה מבית דתי וכשהגיע זמן גיוסה לצה"ל היא ביקשה לשרת בצבא. לאחר זמן מה התחרטה והעדיפה לשרת בשירות הלאומי. עדית פנתה לצבא בבקשה להשתחרר משירות מטעמי דת ואף הביאה עימה את כל האישורים הנדרשים אך בצבא סירבו להתייחס לבקשתה היות שלטענתם היא איחרה את מועד הגשת הפטור משירות צבאי מטעמי דת.

עדית שלא רצתה לוותר על השירות הלאומי פנתה בבקשה להתנדב לשירות הלאומי והחלה את שירותה בקופת חולים בנתניה. היא ביצעה שירות מלא, קיבלה על כך את כל האישורים ואף קיבלה ממשרד הביטחון מענק. עקב כך חשבה עדית שהעניין עם הצבא הוסדר. אך לא כך היה, כאשר רצתה להוציא דרכון נסיעה לחו"ל היא סורבה עקב היותה על פי טענת צה"ל משתמטת משירות צבאי.

הצעירה פנתה לצבא בבקשה להסדיר את העניין, אך כאשר הגיעה לחקירה נעצרה מיד. במשך כחודש ישבה עדית במאסר וכל ההסברים והאישורים שהציגה ואף העובדה שהיא עומדת להתחתן בעוד מספר שבועות לא הועילו לה.

בעקבות כך פנתה משפחתה של עדית למנכ"ל מנהלת השירות האזרחי – לאומי, שר שלום ג'רבי כדי שיסייע בסוגיה. ג'רבי פנה למפקד מיטב אלוף משנה גדי אגמון בבקשה לשקול את העניין בשל העובדה שהצעירה שירתה שירות לאומי מלא.

יחד עם זאת הוציא ג'רבי רענון למנכ"לי העמותות של השירות הלאומי להנחיה שהוא נתן לפני מספר חודשים שלא לקבל מתנדבים לשירות האזרחי – לאומי ללא הצגת פטור מצה"ל, זאת כדי שמקרים כאלו לא ישנו בעתיד.

בסוף השבוע האחרון נערך הדיון בעניינה ובצה"ל החליטו לשחרר את הצעירה ולא לגזור עליה מאסר ממושך.

שר שלום ג'רבי: "אני מברך על החלטת צה"ל לשחרר את הבחורה ממאסר. הצבא נהג בתבונה וברגישות וקיבל החלטה שנותנת מקום ראוי לעובדה שעדית שירתה שירות לאומי מלא במשך כשנה ועמדה בכל הדרישות של מסלול השירות".