ההסתדרות הרפואית

(חדשות הבריאות )
שר הבריאות יעקב ליצמן. צילום: איציק הררי

בדיון הוועדה למאבק בסמים בנושא עישון: משרד הבריאות הודיע על שורה של צעדי חקיקה חדשים נגד סיגריות, בין הצעדים – איסור פרסום גורף של סיגריות; פרסום תמונות אזהרה על האריזות; הרחבת האיסור לעישון במקומות ציבוריים; רגולציה על סיגריות אלקטרוניות.

(חדשות הבריאות )

השבוע נפתח כנס הבריאות ה-5 של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. הכנס, אותו מארח פרופ' ח"כ אריה אלדד בכנסת, עוסק השנה בנושאים שבראש סדר היום של מערכת הבריאות והציבור בישראל, כמו שאלת הוצאות הציבור על שירותי בריאות ציבוריים ופרטיים גבוהים מדי והאם הם ימשיכו לעלות?; בעתידה של הרפואה הציבורית עם פריחתה של הרפואה הפרטית בישראל; וכמובן מחאת המתמחים

(בארץ)

שביתת הרופאים מגיעה לסיומה: נחתם ההסכם בין הממשלה להסתדרות הרפואית. ח"כ ד"ר אדטו: "במקום בו נכשלה הממשלה, הרופאים הצליחו"

(הדופק הפוליטי)

בראיון לתכנית "בצהרי היום" עם אלעד קינסט ברדיו קול חי תקף סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן את הרופאים המתמחים שיצאו למאבק בהסתדרות הרפואית, כשהמשא ומתן עם המדינה נמצא בשלביו האחרונים. לדבריו, המשבר הוא בתוך ההסתדרות הרפואית והדוקטור ליאוניד אידלמן העומד בראשה הוא כעת "כמו ראש קהל בלי קהל"

(הדופק הפוליטי)

דיון סוער בשביתת הרופאים התקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. יו"ר ההסתדרות הרפואית לממונה על השכר באוצר: "אתה מוליך את חברי הכנסת שולל"

(בארץ)

יו"ר הסתדרות הרופאים הודיע לציבור הרופאים: השר"פ לא על הפרק במו"מ. בהודעה, שפורסמה באתר ההסתדרות הרפואית, הודיע אידלמן מפורשות: "יש להבהיר באופן שאיננו משתמע לשתי פנים, שנושא השר"פ לא עלה בין דרישותינו."

(בארץ)

התאחדות הסטודנטים הארצית לרפואה מצטרפת למאבק הרופאים: כ-250 סטודנטים לרפואה מרחבי הארץ יצטרפו מחר (יום ו') למרתון ת"א לריצת מחאה. הסטודנטים ירוצו בחלוקים שעליהם כתוב: "הצילו את הרפואה הציבורית בישראל"

(חדשות הבריאות )

ארגוני זכויות האדם - האגודה לזכויות האזרח בישראל, מרכז אדוה ורופאים לזכויות אדם - פנו הבוקר למשרד הבריאות בדרישה להורות לקופות החולים להפסיק לשווק למבוטחי ה"משלימים" ביטוחי בריאות המכסים תרופות מצילות ומאריכות חיים. במכתב, מתריעים הארגונים כי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, וכן הוראות משרד הבריאות, אוסרים על הקופות להציע למבוטחי המשלימים תרופות מצילות או מאריכות חיים במסגרת המשלימים - בין אם הדבר נעשה ישירות, ובין אם בעקיפין, באמצעות חברת ביטוח פרטית