שנה שלמה מחפשת משטרת תחנת ערד אחר תושב שטחים החשוד כי היה חבר בכנופיית פורצים שנהגה להגיע מהשטחים לערד דרך מעבר ג'מבה. לכנופיה מיוחסות התפרצויות רבות לבתי דירה, בהן החשודים גנבו מוצרי חשמל, מחשבים, טלפונים, ארנקים על תכולתם, אופנים ועוד. בתחנת ערד הצליחו לעצור את החשודים ולהגיש נגדם כתבי אישום, מלבד חשוד אחד שנעלם. במהלך השנה נעשו מאמצים להביא למעצרו של החשוד הנעלם, והשבוע נסגר מעגל בנסיבות לא שגרתיות

בשעת לילה מאוחרת, הבחין צוות בלשי תחנת ערד שהיה בפעילות שגרתית בשני חשודים כאשר אחד מהם נראה קופץ מחצר בית. השניים עוכבו לתחנת המשטרה.

בידיהם לא נמצאה תעודה מזהה ובחקירתם לנסיבות הימצאותם במקום טענו כי באו לחפש עבודה. החוקר רס"מ עמית פרט תשאל את הנאשם על מנת להתחקות אחר זהותו. לחוקר סיפר כי הינו תושב כסייפה ואף נקב בפרטי "בני משפחתו", וכן סיפר כי אביו עובד בבאר שבע, אך אינו יודע היכן הוא עובד.

בחקירה מעמיקה של החוקרים על פי פרטים אותם מסר הנאשם הצליחו החוקרים להגיע למקום עבודתו של האב. רס"מ עמית פרט הגיע למסעדה בה עבד האב והציג בפניו את תמונת החשוד הטוען לאבהותו.

"זה לא בני, אולי חבר של בני, לא מכיר את שמו" טען האיש להגנתו. משהבין כי "החבר" מזדהה בפרטי בנו מיהר להשיל ממנו את הצרה ומסר את שמו של "החבר". אצל החוקרים נדלקה נורה אדומה: הפרטים מתאימים לצעיר הדרוש בשורה של התפרצויות לדירה.

בחקירה מורכבת הצליחו החוקרים לקשור את החשוד ליתר חברי הכנופיה. לאחר סיום החקירה הועבר תיק החקירות לתביעות מרחב נגב ובאמצעות עו"ד מפקח אייל זיכרמן הוגש ב-5 ינואר כנגד הנאשם, תושב סמוע, יליד 1990 , כתב אישום בשישה אישומים של התפרצות לדירה , גנבה וכניסה לישראל שלא כחוק. מעצרו של הנאשם הוארך עד לתום ההליכים נגדו.