ח"כ דב חנין דורש מהשר ארדן את חקירת מותה של פלסטינית במזרח ירושלים אמש כתוצאה משאיפת גז מדמיע ועיכוב בפינוי ותוקף את ממשלת נתניהו על פינויים שהתבצעו אתמול בסילוואן

.ח"כ דב חנין (חד"ש, הרשימה המשותפת) פנה היום לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן,בדרישה לחקור את מותה של הודא דרוויש, פלסטינית תושבת אל-עיסאוויה אמש, שנגרם ככל הנראה כתוצאה משאיפת גז מדמיע ועיכוב בהגעה לבית חולים.

ח"כ חנין כתב במכתבו כי: "תושבי שכונת אל-עיסאויה שבמזרח ירושלים דיווחו על כך שאמש נפטרה אישה כבת 65, תושבת השכונה, לאחר שיציאתה מהכפר לקבלת טיפול רפואי עוכבה. לפי תושבי הכפר, בשעות הערב המאוחרות, בעת עימותים בכפר בין עשרות חיילים לתושבי הכפר, נורתה כמות גדולה של גז מדמיע לתוך השכונה."

לדברי חנין, "האישה, ששאפה מן הגז וסובלת מאסטמה חשה ברע במהלך הלילה ובסביבות השעה אחת בלילה שני ילדיה רצו לפנותה לבית החולים הדסה הר הצופים. תושבי הכפר מספרים כי החיילים שבמחסום שהוצב ביציאה מן השכונה לא אפשרו להם לעבור, למרות שילדיה הסבירו את מצבה הקשה, ודווח אף כי נורו על האישה וילדיה כדורי גומי. דווח כי כעבור כחצי שעה האישה הצליחה לעבור את המחסום אך כבר לא ניתן היה להצילה והיא נפטרה. אבקשך לברר את נסיבות האירוע ופטירתה של האישה בדחיפות".

*נוסף על כך מחה ח"כ חנין במליאת הכנסת אמש על פינוי שלוש משפחות פלסטיניות מבתיהן לטובת מתנחלים בשכונת בטן אל-הווא שבסילוואן תוך הטלת עוצר על השכונה.

לדבריו: "העימותים והפינויים האלימים דווקא בימים המתוחים הללו, בחסות הבלבול והבהלה בציבור, רק מחריפים את המתיחות במזרח ירושלים, מקרבים את העיר והארץ כולה לפיצוץ וממחישים שממשלת נתניהו נחושה לשפוך בנזין על האש ולא לכבות אותה".