תמונת מצב זכויות האדם לשנת 2011: חקיקה אנטי דמוקרטית והצרת צעדיהם של פעילים מסכנות את חופש הביטוי וההפגנה. בין כותלי הכלא ממשיכות להתקיים הפרות זכויות חמורות, לצד שיפור בתנאי מעצר מסוימים. זכויותיהם של זרים ושל ילדיהם נרמסות באופן שיטתי חמור, ללא ביקורת ופיקוח והרחק מהעין הציבורית. שחיקה בזכות לקיום בכבוד ובזכויות חברתיות

כלים

דו"ח "זכויות האדם בישראל – תמונת מצב 2011" שמתפרסם ביום א', 4 בדצמבר מציג את הפרות הזכויות החמורות המתרחשות כיום בבתי כלא בישראל, ומציג מגמה ההולכת ומתגברת של הטלת מגבלות על החירות במובנה הרחב- חופש הביטוי, חופש ההתאגדות והפעילות הפוליטית ואפילו חופש הדעה והמחשבה.

הדו"ח עוסק גם במחאה החברתית שסחפה את ישראל בחודשי הקיץ: בשחיקת הזכויות החברתיות, שעמדה ברקע המחאה; בניסיונות לפגוע בחופש הביטוי של המוחים; ובתוצאות המחאה, נכון לעכשיו. הדו"ח מתמקד בנושא החירות במובנה הבסיסי ביותר- זכות האדם להיות אחראי לחייו ולהיות השולט הבלעדי בהם.

האגודה לזכויות האזרח מפרסמת את דו"ח "תמונת מצב" מדי שנה לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי (10 בדצמבר), כדי להציב בפני החברה בישראל והרשויות סקירה מקיפה ועדכנית של מצב זכויות האדם בישראל ובשטחים ולהתריע על הפרות בוטות במיוחד; להצביע על תהליכים מרכזיים ולציין לטובה מגמות של שיפור; ולהפנות את הזרקור להפרות של זכויות אדם שאינן נחשפות לאמצעי התקשורת ולתשומת הלב הציבורית.

הדוח מתפרסם לקראת מצעד זכויות האדם השנתי, שיתקיים בתל אביב ביום שישי, 9 בדצמבר. במקביל, יתקיים השנה גם מצעד זכויות אדם בחיפה.

מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח, חגי אלעד: "האגודה לזכויות האזרח מציבה באמצעות הדוח מראה של המציאות בכל הנוגע לזכויות האדם: כאשר חלק מאיתנו שווים פחות – כולנו לא שווים. כאשר חופש הביטוי מאוים – כולנו בסכנה. אל מול האיומים על הדמוקרטיה בישראל, בקיץ האחרון ראינו איך יותר ויותר אזרחים דורשים להפוך לשותפים פעילים בעיצוב המציאות, כדי לממש בישראל זכויות אדם וצדק חברתי. אנחנו מקווים שדוח 'תמונת מצב' יעורר דיון ציבורי ער ויסייע להביא לשינוי המיוחל".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS