מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו תלונה למשטרה כנגד מוחמד שאמי ראש מועצת ג'דידה מכר וכנגד שני בניו, באשמת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. מפקחי הרשות איתרו לאחרונה התחלה של בנייה בלתי חוקית על אדמות מדינה המיועדות לשיווק למגורים בכפר, כאשר לפי החשדות ראש המועצה ובניו הם אלו שפלשו לשטח – ללא היתר ובניגוד לחוק. ברשות החלו להיערך להריסת היסודות ופינוי השטח בליווי המשטרה ולהגשת תביעות כספיות

מפקחי רשות מקרקעי ישראל נערכים לפנות פלישה לאדמות המדינה בכפר ג'דידה מכר הסמוך לעכו, המיוחסת לפי החשד לראש המועצה המקומית, מוחמד שאמי ושני בניו. מפקחי הרשות איתרו בנייה חדשה, על אדמות מדינה בתוך הכפר, המיועדות לשיווק לבנייה למגורים בשטח של כ- 400 מ"ר. הבנייה הבלתי חוקית, הנמצאת בשלב היסודות, מעכבת את שיווק הקרקע במכרז לבנייה למגורים לתושבי הכפר.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל הגישו למשטרה עכו תלונה בגין הסגת גבול כנגד ראש המועצה ושני בניו, שלפי החשד עומדים מאחורי הפלישה אל אדמות המדינה – עבירה פלילית של הסגת גבול, שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

לאחר הגשת התלונה נגד שאמי הבחינו המפקחים בכך שיסודות המבנה כוסו בחול ועפר במטרה למעשה להסתיר את הבנייה, אך היסודות הנמצאים בשטח כמובן מונעים את שיווק הקרקע במכרז חוקי לתושבי הכפר.

בימים אלו נערכים מפקחי הרשות לפנות את המבנה מהקרקע, ולהגשת תביעות כספיות נוספות נגד הפולשים, שיידרשו להחזיר לקופת המדינה את עלויות הפינוי, לרבות עלויות כוח האדם – מפקחים, שוטרים ופועלים – עלויות הציוד המכני הנדרש להריסת המבנה ופינוי הפסולת.

מעבר לכך הפולשים יהיו חשופים גם להליכים פליליים מצד המשטרה, לאחר שכאמור בהשתלטותו על הקרקע הציבורית ביצע עבירה פלילית של הסגת גבול במקרקעי ציבור, שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

"למוחמד שאמי ובניו יש עדיין את האפשרות לפנות את השטח בעצמם ובכך להימנע מהליך פינוי שעלול להיות טראומטי למשפחה, ואף להימנע מתביעות כספיות ופליליות. לפולשים אין בקרקע כל זכות והמדינה לא הרשתה לו להשתמש בקרקע או לבנות עליה. הפלישה שביצעו לקרקע מעכבת את שיווק הקרקע במכרז לבנייה למגורים לתושבי הכפר, מדובר במעשה חמור. מפקחי רשות מקרקעי ישראל ימשיכו לשמור על הקרקעות הציבוריות, שאינן הפקר" אומר ערן ליבנה, מנהל מחוז שמירה צפון – חיפה ברשות מקרקעי ישראל.