בכנס פתיחת פורום סגני ראשי ערים המתקיים בימים אלו באילת, התייחס שר החינוך ח"כ גדעון סער לסוגיית מינוי השופטים בבית המשפט העליון. "אני בדעה שלא ייתכן שבביהמ"ש העליון לא יהיה אף שופט מזרחי"

השר גדעון סער יחד עם אורי בוסקילה יו"ר פורום הסגנים ומ"מ ראש עיריית בת ים (מימין) ומימון טולדנו מ"מ ראש העיר קרית אתא (משמאל)(צילום:לימור קארדי)

שר החינוך ח"כ גדעון סער השתתף היום (ב') בכנס פורום סגני ראשי ערים המתקיים באילת. במהלך דבריו התייחס סער לסוגיית מינוי שופטים חדשים לביהמ"ש העליון ולשיטת "הזרמים" הנהוגה כיום במערכת החינוך בישראל.

"אתמול החליטה הוועדה למינוי שופטים לדחות את הכרעתה בדבר מינוי שופטים חדשים. אני בדעה שלא ייתכן שבביהמ"ש העליון לא יהיה אף שופט מזרחי. לא יכול להיות שגם מתוך רשימת המועמדים החדשים לא יהיה אף שופט מעדות המזרח. המוסד הזה הוא לא נבחר, אך בהחלט צריך להיות משהו שמשקף וצריכים להיות שם בני כל העדות ומגוון של אישים ודעות".

כמו כן סקר השר בהרחבה את פועלו במערכת החינוך וסיפר על המהלכים שהוא מקדם בתחום החינוך בעקבות המלצות וועדת טרכטנברג. בנוסף התייחס השר לשיטת "הזרמים" בחינוך ואמר כי מדובר בשיטה לא יעילה ואפקטיבית בהגדרה. השר סיפר על מהלכים שהוא מקדם כדי להיאבק בתופעה זו ובמסגרת זו מתקדמת תוכנית המשלבת לימודים של קבוצות שונות בחברה יחד.

השר גדעון סער דיבר מול מאתיים סגני ראשי ערים וענה לשאלותיהם בנושא מערכת החינוך. בנוסף, השר קיבל ממר אורי בוסקילה-יו"ר פורום סגני ראשי ערים וסגן ראש עיריית בת-ים אות הוקרה על פעילותו בקרב השלטון המקומי.

פורום הסגנים ומ"מ ראשי רשויות מקומיות פועל כיום כחלק אינטגראלי של מרכז השלטון המקומי. הפורום הוקם לפני יותר כ - 11 שנים ביוזמת עוזי כהן ז"ל, יו"ר הפורום הראשון. במסגרת הפורום ישנה פעילות למען שמירה ושיפור מעמדם של סגני ראשי הערים וממלאי המקום וחתירה לייעול עבודתם.

אורי בוסקילה, יו"ר פורום סגני וממלאי מקום ראשי ערים וסגן ומ"מ מקום ראש עיריית בת ים: "הכנס השנתי מהווה אירוע שיא בו ראשי המדינה מתייצבים בכדי להביע את הערכתם והוקרתם לסגנים הממלאים תפקיד חיוני ברשויות המקומיות ובמקביל המשתתפים נחשפים לנושאים ולידע המעשיר ומייעל את עבודתם למען תושבי הישובים השונים".