שר החינוך גדעון סער קיים סיור בבתי הספר השייכים לאורט באשקלון, אורט רונסון ואורט אפרידר ועמד מקרוב על יישום תוכנית עוז לתמורה. השר מלווה עם ראשי אורט וראש עיריית אשקלון בני וקנין, התרשם מהפעילות במסגרת הרפורמה וחלק שבחים על התוכנית ועל מערכת החינוך של עיריית אשקלון. סער:"העיר אשקלון מובילה בתחום החינוך"

"מדובר במהלך גדול ויש לי הערכה רבה לעבודה של המורים באשקלון בתנאים לא פשוטים. העבודה לרפורמה לא קלה וזו רק ההתחלה ואני סומך עליכם, אתם בשטח עושים את העבודה" אמר סער למורים באשקלון ולאנשי חינוך שבאו לסיור מרחבי הארץ, בהתייחסו לתוכנית "עוז לתמורה".

השר סער העלה על נס את ההישגים בחינוך באשקלון ואמר כי "זו מערכת חינוך מהמצוינות שיש ומובילה שאני מכיר והעובדה שבחרנו באשקלון לראות איך מיישמים את הרפורמה היא לא מקרית, ולא בכדי בחרנו בעיר אשקלון שבה ראש עיר דוחף ומדרבן כל הזמן במערכת החינוך"

השר סער ציין כי העיר אשקלון "שמשקיעה בחינוך מבצעת רפורמות בהצלחה באשקלון ואנחנו נתקצב הקמת 30 גני ילדים במסגרת מהלך בגילאי 3-4 בעיר אשקלון".

ראש העיר בני וקנין ציין לשבח את השותפות שיש לעירייה עם רשת אורט והדגיש את ההצלחה ואת התוצאות הטובות שיש.  "אורט עושה עבודת קודש" אמר וקנין.

וקנין אף ציין את הסיוע והעזרה שמקבלת העירייה ממשרד החינוך ועל האוזן הקשבת שיש "אני רוצה לציין כי בשלוש השנים האחרונות מתרחש נס ומה שנעשה במערכת החינוך בגיבוי המשרד ועומד בראשו לא קרה המון שנים ואני מכיר לפחות 7 ממשלות בהיותי ראש עיר"