כולם אומרים לכם שאתם חייבים מדבקת אנטי סאן לחלונות של העסק שלכם? ככל הנראה הפתרון יסייע לכם, אך כיצד תבחרו את הציפוי שישיג את האפקטיביות המרבית עבור הצרכים שלכם? הכנו לכם מדריך שלם שיסייע לכם לדייק את הבחירה.

מי צריך מדבקת אנטי סאן לחלונות העסק?

השמש בישראל חזקה, על כך אין בכלל ויכוח, אך יש מבנים שסובלים יותר מהשמש הישראלית ויש שפחות. בחודשי הקיץ כל מבנה שפונה אל השמש החל מהשעה עשר בבוקר ככל הנראה יסבול מעליית טמפרטורות גבוהה ומהירה המצריכה הוצאות חשמל גבוהות. מעבר להוצאות החשמל, כשמדובר בעסקים בהם עובדים אנשים במהלך היום ואם יש ציוד רגיש שיכול להתקלקל, בין אם בתחום האלקטרוניקה ובין אם בתחום המזון או אפילו הריהוט – יש צורך להגן עליהם מפני השמש והחום.

קצת על המדבקה

מדבקת אנטי סאן לחלונות היא ציפוי המותקן על גבי זכוכיות של חלונות. הוא עשוי מחומרים המסננים את קרינת השמש ויש לו דרגות שונות של הגנה והצללה מהן ניתן לבחור. הוא מתאים להתקנה על כל סוגי החלונות והתקנתו פשוטה ולא יקרה, אך תמיד רצוי שתעשה על ידי בעלי מקצוע מנוסים מהתחום. הוא מתאים לבתים פרטיים, דירות, עסקים במתחמי קניות, עסקים על יד הים, משרדים וכל מבנה שיש בו צורך בסינון קרני השמש מהחלונות.

פרמטרים אליהם יש להתייחס כשבוחרים את המדבקה

כאשר אתם בוחרים מדבקת אנטי סאן לחלונות עליכם לשים לב לכמה נושאים, הראשון בהם הוא מיקום החלון והחשיפה שלו לקרני השמש במהלך היום. אם מדובר באזור חשוף במיוחד, תהיו חייבים לבחור בהצללה גבוהה שתאפשר את שמירת הטמפרטורות בתוך המבנה.

פרמטר שני דווקא מתייחס להעדפה האישית שלכם ושם את הרצון שלכם במרכז – איזה חלון אתם מעדיפים שיהיה למשרד – האם יש לכם צורך למשל בכיסוי מלא ואולי רפלקטיבי שלא יאפשר לראות מן החוץ לפנים? האם אתם מעוניינים בדרגת סינון נמוכה למדי?

עוד פרמטר מתייחס לצרכים מיוחדים שיכולים לעלות מן הצורך בשטח, למשל, האם יש צורך בהגנה מיוחדת על מכשירים אלקטרוניים בתוך העסק, האם יש ריהוט שצריך להגן עליו מפני השמש או אפילו תרופות או מזון.

איזה אחוז מעבר אור אתם צריכים?

אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בבחירת מדבקת אנטי סאן לחלונות מתייחס לאחוז מעבר האור, הכוונה לכמות האור שנכנסת דרך המדבקה. הציפוי מגיע במנעד רחב של אחוזי מעבר מהם אתם תצטרכו לבחור את זה שהכי מתאים לצרכים שלכם. אז בואו נעשה סדר ונלמד איזה אחוז מעבר אור מתאים לאיזה סוג של חלון וצורך:

למקומות רגישים בהם יש מזון, רכיבים אלקטרוניים, ואפילו ריהוט יקר במיוחד שיש צורך להגן עליו מפני השמש, יש לבחור באחוזי מעבר אור גבוהים של 95% דחיית חום השמש.עבור משרדים ועסקים שנמצאים במיקומים מלאי שמש, ניתן להתאים מדבקה עם 20% מעבר אור, כך ש-80% מחום השמש נדחה.כאשר מדובר בחנויות, בדרך כלל הצורך בהצללה יעמוד על 30%, בהתאם למיקום החנות והחשיפה של המבנה לשמש.

Apple Watch החדש: גישה רעננה לשליטה

אפל תמיד הייתה בחזית החדשנות, והמוצר האחרון שלהם, Apple Watch, אינו יוצא מן הכלל. עם שיטת השליטה החדשה לחלוטין שלו, המכשיר הלביש הזה אמור לחולל מהפכה באופן שבו אנו מתקשרים עם הטכנולוגיה.

קרא עוד...

אז מה זה בעצם עיצוב תעשייתי? זהו תהליך יצירתי הכולל יצירת מוצרים וחפצים לפי דרישת הלקוח או לפי דרישת השוק. מקצועות העיצוב דורשים הבנה כיצד לשלב אסתטיקה, פונקציונליות והנדסה כדי ליצור משהו שישרת בצורה טובה את הלקוח והמשתמש הסופי. אפשר לומר שמעצבים תעשייתיים אחראים לוודא שהמוצרים שהם יוצרים לא רק מושכים מבחינה ויזואלית אלא גם פרקטיים ויעילים.

למעצבים תעשייתיים יש את הכלים להשפיע על חיינו בדרכים רבות. החל מעיצוב מכשור רפואי ועד מכוניות, הם לוקחים בחשבון את צרכי המשתמשים ושואפים ליצור פתרונות חדשניים. הם משתמשים בידע שלהם בחומרים, טכנולוגיה, ארגונומיה ותהליכי ייצור כדי לפתח מוצרים שהם גם פונקציונליים וגם אסתטיים. בכך הם עוזרים לנו להתקרב לקראת הגשמת חלומותינו לעתיד טוב ונוח יותר.

 

קרא עוד...

קרדיט תמונה PIXABAY

אין דבר אשר יותר מרגש בני אדם מאשר מוזיקה. בין אם זה ילד בן שלוש עשרה בניגריה או אישה בת חמישים בישראל מוזיקה מרגשת ומשמחת, מעציבה ומכעיסה, נוגעת ברגש שלנו ומשפיעה עלינו בצורה עצומה. אך על רקע זה אנו חייבים לציין שאם אתם רוצים שמוזיקה אכן תיגע בכם אתם חייבים לשמוע אותה כמו שצריך. נגמרו הימים בהם אנו מתפשרים על הסאונד שלנו ולכן הנושא של רמקולים הוא קריטי למוזיקה שלנו.

קרא עוד...

קרדיט יח"צ

חשוב מאד לצין כי לאוזניות אלחוטיות יש יתרונות רבים שבשלהן הן זכו לכל הטוב הזה.  מאמר זה יעסוק בשני נושאים שישפכו אור על הנושא הזה הראשון הוא: יתרונות של אוזניות אלחוטיות ומה צריך לשים לב לפני שרוכשים אותן.

קרא עוד...

בשנים האחרונות, יותר ויותר בתי עסק החלו להשתמש בתגים המתבססים על קירבה. הרעיון הוא פשוט. במקום להשתמש באמצעים שמחייבים פעולה ייחודית, אפשר פשוט לקרב את התג למכשיר וכך הפעולה מתבצעת. זה מאוד פשוט, נוח ויעיל.

קרא עוד...