כלים

עיריית בת-ים ותאגיד המים העירוני "מי בת-ים" תרגלו משבר מים בשגרה וחלוקת מי שתייה לתושבים כחלק מההיערכות העירונית לשעת חירום

הרעלה מדומה בצנרת המים העירונית – זהו תרחיש משבר מים אותו תרגלו השבוע צוותי עיריית בת ים ותאגיד המים העירוני "מי בת-ים" כחלק מההיערכות העירונית השוטפת לשעת חירום.

משבר מים עלול להיגרם מנסיבות שונות ובהם פגיעת טיל, רעידת אדמה הרעלה מכוונת או זיהום שנעשה בשוגג כתוצאה מהזרמת מי שפכים או חומרים כימיים תעשייתיים ממפעלים.

כל התרחישים מחייבים את המערכת העירונית להיות ערוכה במהירות לחלוקת מים לתושביה ובכמות מספקת לצרכיהם השונים. במסגרת התרגיל נפרסו ארבע תחנות לחלוקת מים ברחבי העיר: ברחוב רזיאל, ברחוב כצנלסון, ברחוב הנרייטה סולד ובקרית באבוב.

התחנות הופעלו על ידי צוותי תאגיד המים והעירייה אשר חילקו לתושבים מים צלולים בשקיות נשיאה חדשות והיגייניות, ובכך חסכו את הצורך בהבאת כלי נשיאה. בנוסף נפתחו תחנות וירטואליות על מנת להטמיע את תרגולת החלוקה בפגיעה טנטטיבית בצנרת הולכת המים העירונית.

התרגיל נערך בהשתתפות נציגי רשות המים, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית רח"ל, אשר חלקו שבחים על רמת התרגיל ושיתוף הפעולה שבין העירייה לתאגיד.

עוד נציין כי בימים אלה השלים תאגיד מי בת-ים את הקמתם של מחסני החירום שמטרתם לאחסן ולתחזק את הציוד לשעת חירום ולהכינו לעת משבר מים בשגרה או במלחמה.

תרגיל משבר המים הוא חלק מהתרגולת העירונית השוטפת לשעת חירום. לאחרונה במסגרת תרגיל העורף הלאומי נקודת מפנה 5, תרגלו מחלקות העירייה השונות בשיתוף גורמי הביטחון תרחישי חירום במהלך יומיים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS