אירועים ספרותיים ברוח שבוע הספר הנערכים ברחבי הארץ, הם עניין שבשגרה בגן "הצדף" בשכונת רמת הנשיא בבת-ים. עידוד הילדים לקריאה ולאהבת הספר, זיכה אותם לאחרונה במקום הראשון מקרב גני הילדים בבת-ים בתחרות שערך מחוז תל-אביב של משרד החינוך

כלים

20 ילדים מכלל ילדי הגן הינם עולים חדשים. הגננת ריקי אלמקייס הציבה לעצמה יעד בתחילת השנה להטמיע את השפה העברית על בוריה בקרב ילדי הגן טרם עלייתם לכיתה א', באופן חוויתי ומרתק.

האמצעי שבחרה הגננת היה הספרים: 20 ספרים נבחרו על ידי צוות הגן ועליהם התמקדה הפעילות השנתית: הילדים קראו את הספרים, דנו בהם במשותף, הציעו רעיונות לסיומים שונים, הכינו ציורים והמחזות, וכתוצאה מהפעילות הם למדו לצטט את הספרים כמעט בעל פה. הפרויקט הפך למשפחתי קהילתי שכן גם הורי הילדים ואחיהם שותפו בתהליך.

הפעילות זכתה לשבחים רבים ולהתרשמותם של צוותי החינוך ומפקחות משרד החינוך אשר המליצו עליו בחום. זו הייתה גם התרשמותה של ועדת הפרס של המחוז תל-אביב אשר העניקה לגן "הצדף" את המקום הראשון מבין גני הילדים בעיר.

בטקס חגיגי שנערך לאחרונה העניקו מנהלת מחוז תל-אביב דלית שטאובר והמפקחת הארצית על הספריות הבית ספריות ציפי קרליץ את לגננת ריקי אלמקייס ולסייעת מלכה מויאל.

כיבדה את האירוע בהשתתפותה סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך אסתר פרון, מפקחות משרד החינוך רונית נגר ואילנה מזרחי ומנהלת המחלקה לגיל הרך באגף החינוך, נעמי נעים. הילדים והורים שמחו מאוד בזכייה ובפרס: עשרה ספרים נוספים שיעניקו להם שעות רבות של הנאה ועניין.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS