היום נערך הניסוי הראשון של פיקוד העורף בהעברת מסרים לתושבים באמצעות מסרונים (SMS). ואיך יקבלו החרדים עם הפלאפונים הכשרים את המסרים? בראיון ליומן הצהריים של רדיו 'קול חי' אמר סגן אלוף גיל הופמן, ראש ענף התרעה ותקשוב בפיקוד העורף, כי "בפיקוד העורף פועלים בשיתוף חברות הסלולר וועדות הרבנים על מנת לוודא שפתיחת המכשיר תאפשר קבלת הודעות מפיקוד העורף בלבד"

בפיקוד העורף פועלים לאפשר לבעלי מכשירי טלפון כשרים, החסומים לקבלת מסרונים, לקבל הודעות התרעה כתובות בזמן אמת. בראיון ליומן הצהריים של רדיו 'קול חי' אמר סגן אלוף גיל הופמן ראש ענף התרעה ותקשוב בפיקוד, כי מדובר בכשלוש מאות אלף מכשירים כשרים במדינה שיכללו בהסדר.

"אנחנו כרגע בפעילות ראשונית מול הנושא הזה, אנחנו בפעילות מסודרת כדי לאשר או להכשיר את קבצת ההתרעה במכשירים הכשרים, המכשירים האלה סגורים לקבלת התרעות כתובות. רק אנחנו מורשים לשלוח את ההודעות האלה, הודעות ביטחוניות, מדובר בהתרעות לא רק בפני טילים, אלא גם התרעות מפני אירועים מסוכנים, חומרים מסוכנים, שריפה, או הודעה של משרד הבריאות למשל לתושבי בני-ברק להרתיח את המים משום שינם ניתנים לשתיה" אומר הופמן.

לדבריו, בפיקוד העורף פועלים בשיתוף חברות הסלולר וועדות הרבנים על מנת לוודא שפתיחת המכשיר תאפשר קבלת הודעות מפיקוד העורף בלבד. באזור הדרום הסתיים היום בהצלחה ניסוי ראשון בהעברת מסרים אישיים לאזרחים באמצעות הטלפונים הסלולריים.