בשורה לניצולי השואה  - יד שרה והחברה לאיתור והשבת נכסי השואה יספקו לכל ניצול שואה סל שירותים לשיפור הבריאות, איכות החיים והביטחון האישי. לכל ניצול שואה יהיה איש קשר, מתנדב מיד שרה, שילווה אותו ויסייע לו באמצעות מגוון שירותים הקיימים ביד שרה. השירות מיועד בשלב הראשון לניצולי שואה תושבי אזור ירושלים המוכרים בחברה לאיתור והשבת נכסי השואה

כלים

ניצולי השואה יזכו לחיבור למוקד המצוקה של יד שרה ללא תשלום, ובלחיצת כפתור יוכלו לשוחח עם מוקדן 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע. בנוסף, הם יוכלו לקבל ציוד רפואי-שיקומי ללא השארת פיקדון, ייעוץ רפואי בשירות "דעת" המעניק מידע על מחלות, תרופות, טיפולים אלטרנטיביים ועוד, טיפולי שיניים משמרים ללא תשלום במרפאת השיניים של יד שרה, ייעוץ משפטי, השתתפות בחוגים ובחדר הכושר ועוד.

הזכאים לקבל סיוע זה הם ניצולי שואה המקבלים תגמול חודשי מכוח אחד החוקים הבאים: חוק נכי רדיפות הנאצים, חוק הטבות לניצולי שואה נזקקים, סעיף 2 של הסכם היישום לאמנת האיחוד הגרמנית (ועידת התביעות) או חוק הפיצויים הפדרלי של מערב גרמניה.

לדברי ענת בן זקן, מנהלת האגף לשירותי בית וקהילה ביד שרה, הפעילות עם החברה לאיתור והשבת נכסי השואה תקל מאוד על הניצולים לקבל שירותים שיסייעו להם. "לכל אחד מהם יהיה איש קשר שיציע להם שירותים, שלחלקם אינם מוכרים. כך נוכל לשפר את איכות החיים שלהם ולהעניק את המגיע לאנשים שאנו כחברה, חייבים להם המון", היא מתארת. "יד שרה הוקמה לזכר שרה לופוליאנסקי הי"ד שנספתה בשואה, ושלושים וחמש שנה שאנחנו מעניקים שירותים רבים לניצולי שואה. זו זכות עבורנו לסייע להם בחלק קריטי במהלך חייהם", היא מדגישה.

יד שרה גם חברה לעיריית ירושלים אשר יצאה במבצע של מיצוי זכויות לניצולי השואה בעיר. כך יוכלו הזכאים לניצול מקסימלי של מכלול הזכויות והשירותים להם הם זכאים, תוך ליווי ותמיכה מהמתנדב המלווה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS