ב-4 ביוני הקרוב, תקיים בחולון תוכנית "התחדשות", את טקס בר-המצווה הפלורליסטי הגדול ביותר בעולם, בו ייקחו חלק כ- 1,900 בני 13 מחולון. התוכנית כבר פנתה לספר השיאים של גינס בבקשה להכיר באירוע כשיא עולמי לבר-המצווה הגדולה בעולם

בארוע הגדול מסוגו בעולם, אשר יתקיים ב-4 ביוני הקרוב בתאטרון חולון, מהשעה 09:00 בבוקר, ישתתפו כ 1,900 תלמידים ותלמידות בגילאי 13 מהעיר חולון. יוזמת הארוע היא תוכנית "התחדשות" לחינוך לזהות יהודית פלורליסטית, מיסודה של עמותת פנים וקרן לגסי הריטג', הפועלת מזה כשלוש שנים בעיר חולון.

לאה ווהל-סגל, מנהלת תוכנית התחדשות, מסרה כי "מדובר למעשה בכל מחזור ילדי חולון בגיל הזה, אשר יחגגו בר-מצווה משותפת. טקס בר-המצווה הוא ארוע מרגש מאוד וחשוב לכל ילד יהודי, אך לא תמיד הוא נטען במשמעויות היהודיות העמוקות הגלומות בו, כאשר הילדים הללו הופכים למעשה לנערים ולנערות . גיל 13 הוא הגיל בו מתעצבת האישיות הבוגרת של הנער ומה מתאים יותר לחינוך לזהות היהודית מבר-המצווה".

תוכנית "התחדשות", מיסודה של עמותת פנים וקרן לגסי הריטג', היא תוכנית חדשנית מסוגה והראשונה בה מתעצב מודל עירוני לחינוך לזהות יהודית. התוכנית פועלת מזה שלוש שנים בעיר חולון ועקב פניות נוספות, היא צפויה להתרחב לערים נוספות.