ברנקו וייס

(דופק החינוך)
עינת לוביץ מצרפי עם ח"כ פרופ יוסי יונה בכנס תשלומים הורים-צילום אלון הוטר

"הריני לפנות אליכם בדרישה לבחינת המשך העסקתו ובחינת הדחתו/פיטוריו של מנהל בית הספר התיכון החקלאי ברנקו וייס בפרדס חנה-כרכור, ד"ר משה הרשקוביץ'". כך כתבה עינב לוביץ'-מצרפי, אם לילדה בבית הספר המנהלת מאבק ציבורי נגד גביית תשלומי הורים בבתי הספר,

(דופק החינוך)
מתוך כנס תשלומי הורים בפרדס חנה כרכור (צילום: אלון הוטר)

בכנס בנושא תשלומי הורים בהיבט הארצי והמוניציפלי שהתקיים בפרדס חנה-כרכור (ג'), אמרה עינב לוביץ' מצרפי, מובילת המאבק נגד תשלומי הורים: "אנחנו חשים על "בשרנו" את הפרטת החינוך, גם ברמה המקומית. לאחרונה קיבלו הורי בית הספר החקלאי ברנקו-וייס איום בתביעה מידי הרשות המקומית בגין אי תשלום תשלומי הרשות."

(דרום)

בית הספר התיכון במיתר, ברנקו-וייס מיתרים, סיים את התליך ההצמחה וכיום לומדים בו גם תלמידי כיתה יב'. לאחרונה נשמעו מספר ביקורות על הרחבת בית הספר אך מכתב תודה שנשלח על ידי ועד ההורים, מספר סיפור אחר.

(דופק החינוך)
הנשיא ריבלין בטקס הענקת תעודות הזהות. צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה נשא דברים הבוקר בכנס "שונים ביחד" לחינוך לשותפות של מכון "ברנקו וייס" בו הוענקו ל-450 תלמידים ממגזרים שונים תעודות זהות. נשיא המדינה לתלמידים: "תעודת הזהות הכחולה שאתם מקבלים היום היא תעודה של כבוד, אבל היא גם מטילה עליכם אחריות לעיצוב עתידה של החברה והמדינה שאתם אוטוטו אזרחיה". "תמיד תזכרו שזה הבית של כולנו ושכולנו שווים בבית הזה- כמו שאסור לנו לטשטש את המחלוקות בינינו כך גם אין לנו זכות לוותר על החיפוש אחר הישראליות שמשותפת לכולנו"