מפקד פיקוד העורף ביקר במערך ממשל זמין במטרה לתאם את הקמת מערכת ההתרעות "מסר אישי". המערכת פועלת באמצעות הפצת התרעות סלקטיביות בזמן אמת למכשירי הסלולר של כל אזרחי ישראל

מפקד פיקוד העורף, האלוף יאיר גולן, ביקר היום במשרדי מערך ממשל זמין בירושלים, בכדי לתאם את הקמת מערכת ההתרעות החדשה "מסר אישי" של פיקוד העורף בשרתי ממשל זמין.

מערכת "מסר אישי" מוקמת על ידי מפא"ת (המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון) ופיקוד העורף מתוך צורך מבצעי במתן התרעות ממוקדות לפי אזור גאוגרפי מפני איומים חיצוניים, מפגעים, אסונות טבע ועוד. המערכת פועלת באמצעות הפצת התרעות סלקטיביות בזמן אמת למכשירי הסלולר של כל אזרחי ישראל.

מערכת "מסר אישי" היא השלב הראשון במערכת "מסר לאומי", שנמצאת בשלבי פיתוח. ייעודה הוא מתן התרעות ומסרי הסברה בזמן אמת, באמצעות כלי התקשורת הזמינים במדינה.

מערך ממשל זמין, אשר פועל תחת אגף החשב הכללי במשרד האוצר, מעניק שירותי אירוח לאתרים ומערכות ממשלתיות, תוך שמירה על תקני אבטחת מידע קפדניים, מערכת גיבוי והגנה מלאה על מידע ממשלתי רגיש. המערך פועל להקמת תשתיות כלל ממשלתיות להנגשת שירותי הממשלה לציבור, תוך צמצום הבירוקרטיה וייעול תהליכי העבודה בתוך המשרד.