הנשיא פרס בארוחת שבירת צום הרמאדן קרא להתפלל יחדיו למען השלום, השקט והיציבות באיזורנו. סגני שגרירי מצרים וירדן נענו בחיוב להזמנת הנשיא והשתתפו בארוחת הרמאדן

נשיא המדינה, שמעון פרס, קיים הערב ארוחה חגיגית לשבירת צום הרמאדן (איפטר) למנהיגים, ואישי ציבור מוסלמים . הנשיא נשא נאום מיוחד בו ברך את המוסלמים בארץ ובעולם בברכת הרמאדן. בארוחה שהתקיימה בבית הנשיא בירושלים נענו בחיוב והשתתפו סגן השגריר המצרי מוסטפא אלקוני והממונה בשגרירות הירדנית, דאיפאלה עלי אל פאיז.

עוד השתתפו בכירי האימאמים בישראל, קאדים, אנשי עסקים, רופאים בכירים, אנשי אקדמיה, וראשי רשויות, סטודנטים, נציגים המהווים פסיפס של החברה המוסלמית בישראל.

נשיא המדינה יצא בפתח הארוחה בקריאה משותפת לרגיעה, לשלום וליציבות באיזורינו:" כבוד הקאדים, האימאמים אני מאוד שמח לראות כאן את מיופה הכוח של מצרים ומיופה הכוח של ירדן. אני חושב שהערב הזה הוא ערב מיוחד במינו. התאספנו כולנו כאנשים המתפללים לשלום אמיתי.

הרמאדן, כמו אצלנו, הימים הנוראים, יום הכיפורים וראש השנה הוא חג מאוד אישי. אנשים מתייחדים עם האל, מבקשים ממנו סליחה על החטאים שעשו ומבקשים שיפלס דרך טובה ושאדם לאדם יהיה חבר, ידיד. היום אצלכם, עוד כמה שבועות אצלנו, אותו חג ואותה ברכה. "

הנשיא הדגיש כי אי אפשר להגיד שהימים האחרונים אינם מעוררי דאגה והדגיש כי השלום בין ישראל לירדן ומצרים הוא חשוב ביותר: "הסיסמא שהנחתה אותנו כשחתמנו על ההסכמים הייתה פשוט No more war, no more bloodshed . לא יותר דם, לא יותר מלחמות.

היו לנו 7 מלחמות, כולנו הפסדנו הרבה צעירים טובים שלנו, הרבה ילדים וילדות. איננו רוצים בכך יותר. יש לנו כבוד עמוק לעם המצרי ויש לנו כבוד עמוק לממלכה ההאשאמית של ירדן, שנים על גבי שנים. נתפלל מכאן כולנו להפסקת אש. אין סיבה לתחזק מלחמה. "

הנשיא חתם את דבריו בפנייה לנציגי מצרים וירדן בין המשתתפים ואמר :" למצרים – אנחנו מתפללים שמצרים תצא לחופשי ושתדע שגשוג כלכלי. לירדן – מערכת היחסים עם הממלכה ההאשאמית מלאה חום והבנה ועינינו נשואות לעתיד. אני שמח שבאנו והתאספנו ברוח טובה. רמאדן קרים, כול עם ואינתום בחיר. נתפלל לשלום, לכבוד ולעצמאות."