כלים

סיפורו של איציק זוהר, כדורגלן העבר המפואר, שנדקר השבוע מחוץ למועדון הלימן ברדרס במתחם נמל תל אביב, מביא את איתמר שמעוני, מנכ"ל מתחם נמל תל אביב, לצאת בפעילות הסברה מיוחדת במקום, בתקווה למנוע את מקרה האלימות הבא.

Itamar__053"מתחם הנמל מושך אליו עשרות אלפי מבלים בכל סופ"ש ומהווה עוגן בילוי עבור קהל מגוון מכל גוש דן ומהפריפריה, שנהנה מאווירה, מוזיקה ומועדונים איכותיים. אסור שמקרים כאלה יערערו את שלוות המבלים", הדגיש שמעוני שיחד עם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול יזם מסע הסברה המציג את הסכנות והנזקים כתוצאה משימוש בסמים קלים או עודף שתיית אלכוהול בכמויות גדולות.

במסגרת מסע ההסברה, יוצב במתחם הנמל דוכן ומתנדבי העמותה יחלקו למבלים שתייה קלה וכיבוד יחד עם עלוני הסברה ותיאור מקרים אמיתיים של תאונות או פגיעות אלימות שהתרחשו כתוצאה משתייה מרובה. כמו כן, לאור מקרה הדקירה האחרון, מתכננת חברת 'אתרים' להגביר את האבטחה במתחם במהלך סוף השבוע.

לאחרונה נבחנת אפשרות לערוך שינוי מהפכני במתחם. ממתחם שהיה הבולט בתחום חיי הלילה הוחלט כי יהפוך למתחם המיועד למשפחה ולחיי אמנות ותרבות עשירים . משמעות הדבר כי מרבית הברים שנמצאים במתחם כרגע ישארו אבל לא יוכנסו ברים חדשים למתחם אלא יוכנסו למתחם עסקי תרבות פנאי מסעדות וחינוך.

את ההחלטה קבעה ועדה מיוחדת שמינתה עיריית תל אביב אשר ביקשה לשנות את תמהיל העסקים במתחם כל שיתאימו לטובת כל תושבי העיר תל אביב.

בהחלטת הועדה נאמר כי "על מנת לשדרג ולמקסם את הפוטנציאל של המתחם הנמל, יש לשנות את תמהיל העסקים שבו כך שהמקום יועד לתרבות לחינוך למסחר ולהסעדה". משמעות הדבר – המתחם המפורסם שהיה מזוהה כל השנים על 'חיי הלילה' של תל אביב, יהפוך למתחם לבילוי יומי ומשפחתי. המלצות הועדה הוגשו לאתרים והיא זו שאמורה להוציאם לפועל, לאחר אישור ועדות התכנון והבניה וראש העיר רון חולדאי.

כאמור מי שאמורים ל'שלם' את מחיר השינוי הם, כאמור, המועדונים והברים במתחם הנמל. על פי המלצות הועדה רק 4 ברים יוכלו להישאר במתחם.