כלים

מסיגי גבול שהקימו חנות ירקות בלתי חוקית על מגרש המיועד לבנייה למגורים ברחוב המכבים פינת דנגור בבני ברק נאלצו לפנותה כדי להימנע מתביעת פיצויים על עלויות הפינוי המתוכנן. המגרש, שעומד למכרז ליזמים, פונה ע"י המינהל כבר שלוש פעמים בשנה האחרונה

מכת הסגות הגבול ונסיונות ההשתלטות על אדמות מדינה בצפון בני ברק נבלמת מול לחצי האכיפה של מפקחי מינהל מקרקעי ישראל: מפקחי המינהל פעלו השבוע שוב בבני ברק, בפעם השישית מאז תחילת השנה. המפקחים, בסיוע שוטרי משטרת ישראל, אילצו מסיגי גבול שהקימו חנות ירקות בלתי חוקית על אדמות המדינה לפנותה ולעזוב את המקום, במטרה לאפשר את המשך תהליך הבנייה למגורים המתוכנן במגרש.

זוהי הפעם השלישית בתקופה האחרונה שמפקחי המינהל מפנים פולשים מאותו מגרש ברחוב דנגור, העומד בימים אלו למכרז בתהליך הוצאת הקרקע לבנייה למגורים.

רק בפברואר השנה פינו מפקחי המינהל את המגרש לאחר שזוג אחים ניסו להקים עליו חוות סוסים. חודש קודם לכן, פינה המינהל חנות ירקות בלתי חוקית שהוקמה ע"י האחים ויקטור ואשר צרור. השבוע נדהמו מפקחי המינהל לגלות כי חנות הירקות של האחים צרור חזרה למגרש ממנו פונתה.

במסגרת פעולת האכיפה, שהתקיימה בסיוע משטרת מרחב דן ומתפ"א, העדיפו האחים צרור לפנות את חנות הירקות בעצמם, וזאת כדי להימנע מתביעת פיצויים בה דורש מינהל מקרקעי ישראל את החזר עלויות הפינוי שנגרמו לקופת המדינה, כולל עלויות כוח האדם, האבטחה, הציוד המכני ועוד.

"אנו נחושים לגדוע את ניסיונות הפלישה ותפיסת השטחים על ידי מסיגי הגבול. מי שמנסה להשתלט על אדמות מדינה הוא בגדר עבריין קרקע הפועל כנגד האינטרס הציבורי, ודינו להיתקל בתגובה קשה מצידנו" אומר יוסי כהן, ממונה הפיקוח במחוז ת"א של מינהל מקרקעי ישראל.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS