הערב, בתום יממה עמוסה בשאלות ובחינות במסגרת חידון התנ"ך של מדינת ישראל, הוכרז אבנר נתניהו, בנם הצעיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, כחתן חידון התנ"ך של מערכת החינוך הממלכתית לשנת תש"ע. התלמידה אור אשואל הוכתרה ככלת חידון התנ"ך של מערכת החינוך הממלכתית-דתית במדינת ישראל לשנת תש"ע

כלים
שלב הגמר בחידון התנ"ך של ישראל התקיים היום בהיכל התרבות של קריית שמונה בחסות מינהל חברה ונוער במשרד החינוך. לשלב הגמר הארצי העפילו בסך הכול 12 מתמודדים – שישה ממערכת החינוך הממלכתית ושישה ממערכת החינוך הממלכתית-דתית- מתוך כמעט 12,000 מתמודדים שהתחרו בכל המחוזות ברחבי הארץ. "אבנר בן">

"אבנר בן">אבנר בן ה-15, צעיר המשתתפים בשלב הגמר, הוא תלמיד כיתה ט' בתיכון שליד האוניברסיטה בירושלים. אבנר נוהג ללמוד תנ"ך עם סבו בן ה-95, הסופר שמואל בן ארצי, שחינך דורות רבים של תלמידים כמורה לתנ"ך ואף חיבר את ספר הלימוד הפופולארי לנבחני חידוני התנ"ך – 'התנ"ך שעשועי'. מי שעוד סייע לאבנר להתכונן לחידון התנ"ך הוא דודו, "חגי בן">חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו.

למשפחתה של רעיית ראש הממשלה מסורת ארוכה של השתתפות בחידוני התנ"ך. שלושת אחיה זכו בעבר במקומות מובילים בחידוני התנ"ך: אמציה בן ארצי היה סגן חתן התנ"ך העולמי לנוער יהודי; מתניה בן ארצי ניצח בחידון התנ"ך הארצי בהיותו בן 10 שנים בלבד; ו "חגי בן">חגי בן ארצי הוכתר לחתן חידון התנ"ך העולמי. גם הגברת נתניהו בעצמה נבחרה להשתתף בחידון התנ"ך של שנת 1973 שבוטל בשל מלחמת יום הכיפורים.

בעקבות זכייתם במקומות הראשונים הערב, העפילו "אבנר נתניהו">אבנר נתניהו ואור אשואל לחידון התנ"ך העולמי כנציגי מדינת ישראל, יחד עם שני תלמידים נוספים: אלעד נחשון, סגן חתן חידון התנ"ך של מערכת החינוך הממלכתית בישראל; ו "יהודה רוזנברג">יהודה רוזנברג , סגן חתן חידון התנ"ך של מערכת החינוך הממלכתית-דתית בישראל.

ראש הממשלה ורעייתו ישבו בקהל וצפו בהתרגשות בחידון יחד עם שאר ההורים, בני המשפחה והחברים של המתמודדים. במהלך החידון שולבו סרטונים מאתרי מורשת ברחבי הארץ. עוד הגיעו לעודד את אבנר – חבריו מבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה (ליד"ה), שתמכו בו עם שלטים וקריאות עידוד נרגשות, וכן הגברת בתיה חורי, מחנכת הכיתה בה לומד אבנר.

בסיום החידון, עם הכרזת הזוכים והענקת תעודות "חתן חידון התנ"ך של מדינת ישראל" ל "אבנר נתניהו">אבנר נתניהו ולאור אשואל על ידי שר החינוך גדעון סער וראש עיריית קריית שמונה ניסים מלכה, הוזמנו ההורים הנרגשים לבמה, ויחד עם חתני התנ"ך וחבר השופטים נעמדו לשירת התקווה. חידון התנ"ך הארצי התקיים בהיכל התרבות שבקרית שמונה לרגל חגיגות השישים לעיר.