שיתוף פעולה יוצא דופן- קבוצת ח"כים מסיעות שונות בהובלתו של אבי דיכטר, חברו יחד למטה המאבק בחוק טל, הפורום לשוויון בנטל ומובילי מחאת השמיניסטים והגישו היום הצעת חוק אלטרנטיבית לחוק טל שיפקע בסוף אוגוסט. הצעת החוק "שירות המדינה" באה להסדיר מחדש את סוגיית הגיוס לצה"ל, ולטפל בתופעת המשתמטים במגזרים השונים ובעיקר במגזר החרדי

את הצעת החוק מובילים נציגים מחמש סיעות שונות : אבי דיכטר (קדימה), זבולון אורלב (הבית היהודי), איתן כבל (העבודה), אריה אלדד (האיחוד הלאומי) ועינת וילף (עצמאות) .

"המטרה היא לייצר בפעם הראשונה מאבק משותף של כל הסיעות הציוניות", הדגיש דיכטר, "אנחנו מגבשים קואליציית סיעות שתקדם פתרון והסדר חדש בכל הקשור לשווין בנשיאה בנטל". אמר דיכטר.

הצעת החוק מבקשת לשלול קצבאות מאזרחים אשר ישתמטו מהשירות ומנגד מבקשת להגדיל את התגמול עבור שירות צבאי או לאומי.

דיכטר הוסיף: חייבים לייצר מדרג בין השירות הצבאי ללאומי והאזרחי. ובהתאם לכך התגמול עבור שירות צבאי חייב להיות גדול יותר ואפקטיבי יותר. אנחנו חייבם לעשות הכל כדי להחזיר את הגלגל אחורה, אסור לנו לאפשר מציאות של צבא חצי העם כפי שהיא היום. כל אזרח בישראל חייב להפנים: אלונקה, כמו חופה, מרימים יחדיו".

כמו כן, בניגוד להצעות אחרות, החליטו יוזמי ההצעה כן לייצר מכסה של פטור עד לאלף "עילואיים" בשנה.

עינת ווילף הוסיפה: "מתגבשות כעת מספר הצעות חוק חלופיות לחוק טל, הן בקואליציה והן באופוזיציה וטוב שכך משום שזה חלק מהשיח ותהליך הגיבוש. הצעת החוק האלטרנטיבית של דיכטר והפורום לשוויון בנטל דומה מאוד לעיקרון אותו אני מקדמת והסכמתי להצטרף אליה בנוסף לשתי הצעות החוק החלופיות לחוק טל שאני מקדמת מטעם סיעת העצמאות".

אריה אלדד: "החוק הוא ניסיון אמיץ לרפא פצע עמוק בחברה הישראלית באופן שכל חלקייה ישרתו שירות צבאי לאומי או אזרחי תוך הבטחה שתורת הנצח של עם ישראל תמשיך להילמד על ידי אלפים בלי לפגוע בנשיאה השווה בנטל המדינה"