תושבת הצפון דרשה פיצוי ממאהבה הנשוי בסך מאות אלפי שקלים וטענה להפרת הבטחת נישואין; מנגד, האישה החוקית תבעה באמצעות בא כוחה, עוה''ד גיל שחף, את המאהבת בטענה שהיא מחבלת בחיי הנישואים, גם הבעל שכר את שירותיו של עוה''ד שחף כנגד המאהבת. בשבוע שעבר הגיע הסיפור לקיצו לאחר שהשופטת גאולה לוין מבית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע, דחתה את תביעת המאהבת!

כלים

gilshahafלפני 3 שנים כותלי בית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע רעדו כאשר תושבת אזור הצפון (קרית אתא) הגישה כנגד מאהבה, תושב אזור הדרום (אשדוד), תביעה להפרת הבטחת נישואין וציינה כי 'רימה אותה והוליך אותה שולל לאורך שנים ארוכות'. האישה טענה כי הגבר ניהל איתה קשר במשך 27 שנים, הבטיח שיתגרש מאישתו, ובחלוף שנים ארוכות, כאשר חזר לאישתו ורצה לנתק את הקשר עימה, הוא למעשה הפר הבטחת שלו לנישואין כלפיה. המאהבת דרשה לחייב את הבעל לשלם לה פיצוי בגובה 300,000 ש''ח. בשבוע שעבר הגיע הסיפור לקיצו לאחר שהשופטת גאולה לוין דחתה את תביעת המאהבת והטילה על כל צד לשאת בהוצאותיו.

מהעבר השני - בא כוחו של הבעל, עוה''ד גיל שחף המומחה לדיני משפחה (ייצג תחילה את האישה החוקית בהליכים המשפטיים כנגד הבעל) טען כי התביעה שניהלה המאהבת כנגד הבעל, פגעה לו קשות בחיי הנישואין, הוא לא התפנה רגשית לשקם את הזוגיות עם אישתו השרויה בצער מתמיד שכן המאהבת לא עזבה אותם במנוחה. הפחד הגדול מפני סכום העתק לפיצויים שהמאהבת דורשת מדיר שינה מעיניהם של הבעל ואישתו, ולכן האישה החוקית, הגישה אף היא תביעה כנגד המאהבת על כך שהמאהבת מחבלת לאישה החוקית בקשר עם בעלה, ודורשת פיצוי גם כן בסכום עתק - בגובה הזהה לפיצוי שהמאהבת דורשת מהבעל. האישה החוקית טענה כי המאהבת נוהגת ברשלנות ולא כפי שאדם סביר נוהג, ולכן עליה לפצות את האישה החוקית על עוגמת הנפש והכאב שהיא גורמת.

לדברי עוה"ד שחף: "היה ברור לנו מלכתחילה כי תביעתה של המאהבת הינה מופרכת, חסרת כל בסיס. אני מאושר על החלטת כבוד השופטת גאולה לוין ויותר מכל כי בני הזוג יכולים לשוב וליהנות מהזוגיות שלהם מבלי להתעסק בעניינים שיפרו את שלוותם".