באופוזיציה ובאגודה לזכויות האזרח מבקרים בחריפות את מה שמסתמן כניסיון של ראשי ערים לגרור את המשטרה להשתקת מחאת האוהלים. הארגונים החברתיים יוצאים נחרצות נגד האיומים המרומזים שכבר הופרחו בתקשורת. ח"כ נחמן שי: "כל פעולה בכוח נגד המוחים עלולה לעורר אלימות קשה ותופעות בלתי צפויות" באגודה לזכויות האזרח נערכים להמשך המאבק המשפטי על חופש המחאה

לדברי עו"ד אבנר פינצ'וק, ראש תחום חופש הביטוי באגודה, "תפקידה של המשטרה הוא להגן על חופש הביטוי, לא להיגרר אחרי ראשי ערים אינטרסנטיים תוך שימוש בתירוצים מופרכים כמו ההכרזה הצפויה על מדינה פלסטינית בספטמבר".

בשבועות האחרונים נאבקה האגודה לזכויות האזרח בהצלחה במספר ניסיונות לפגוע במאהלי מחאה ברחבי הארץ. אל מול המסרים שמעבירות עיריות מסוימות - וכפי שמסתמן כעת, גם המשטרה - נערכת האגודה להמשך מתן סיוע משפטי למאהלים, במקרה של הסלמה בניסיונות ההתנכלות מצד המשטרה או מצד רשויות מקומיות.

ח"כ ד"ר נחמן שי: "יש לשלול מכל וכל את הרעיון שפורסם הבוקר לפיו נשקלת האפשרות להוריד את המאהלים בכוח. זוהי מחאה לגיטימית של מאות אלפי ישראלים הפועלים בדרך חוקית ודמוקרטית ודורשים מן הממשלה למלא את אחריותה כלפיהם. כל פעולה בכוח נגד המוחים עלולה לעורר אלימות קשה ותופעות בלתי צפויות. יש להניח למחאה להמשיך בדרכה".