"עובדת עמידר", "פעילה למען קשישים" - או סתם ניצול הזדמנות של דלת פתוחה? כל הדרכים כשרות כדי לעשוק את מעט כספם של אנשים בגיל העמידה, כך הסתבר עם סיום חקירה בפרשת הונאה חמורה בבאר שבע

בחקירה שהתנהלה במשטרת באר שבע בפיקודו של רפ"ק אמנון קרלוקר עולה כי הנאשמת נהגה להתחזות לעובדת ביטוח לאומי, עמידר וכו', "ביקרה" את המתלוננים, מרביתם תושבי שכונת נחל עשן בגיל הזהב, רכשה את אמונם, סיפרה להם על תוכניות שהיא מובילה לרווחתם. קורבנותיה האמינו בה, גם עם היוודע דבר הפריצה לא העלו בדעתם כי האישה הנעימה שהגיעה לביתם היא זו שגנבה אותם.

הנאשמת, תושבת באר שבע בשנות השלושים לחייה, ניצלה את תמימותם של קורבנותיה, שיכפלה את מפתח הבית ובעת היעדרותם, נכנסה לביתה וגנבה כסף, רכוש ופנקסי צ'קים. עם הצ'קים יצאה למסע קניות, אלא שבהתלהבותה הרבה, דאגה גם להזרים מזומנים באמצעותם לחשבון הבנק שלה, מה שאפשר בסופו של יום לשוטרי מחלק התשאול במשטרת באר שבע לסתום את הגולל על המשך פעילותה ולעוצרה.

ראש צוות החקירה מיכאל רודין ציין כי הנאשמת ניצלה את ימי ירי הטילים לאזור באר שבע, ופנתה לקורבנות כשהיא מבקשת רשימת טלפונים ושמות על מנת לקדם את נושא תיקון המקלטים.

שעה שהייתה בביתם "העלימה" את מפתחות הבית אותם שיכפלה, התקשרה אליהם, הזמינה אותם לעמידר, ביטוח לאומי וכו' באמתלות שונות ואז ניצלה את היעדרותם כדי לפרוץ ולגנוב מבתיהם.

הנאשמת, נשואה אם לשני ילדים, נעצרה בתאריך 30.11.2011. בחקירתה הודתה במיוחס לה. לטענתה עשתה זאת בגלל מצוקה כלכלית. היא נכלאה להמשך חקירה בסיומה הוגש נגדה בהליך מזורז ביום חמישי 1.12.2011 באמצעות לשכת התביעות במרחב הנגב כתב אישום בגין התפרצות לדירה, גנבה, זיוף וקבלת דבר במרמה.

מפקד התחנה נצ"מ תומר בדש שיבח את עבודת צוות החקירה "עבודה מצוינת וראויה לכל שבח. פגיעה בחסרי ישע הינה דבר שיש לגנות אותו ואין עליו סליחה " .