מצבות ומנהגי אבלות

המסורת היהודית מלאה בהמון מנהגים שונים הייחודיים רק לה. כל מי שהוא יהודי בעצמו, בוודאי מכיר חלק לא קטן מהמנהגים שנראים לו הגיוניים. אך כאשר מסתכלים על המנהגים הללו בעיניים אחרות, הם עשויים להיראות מעט תמוהים. במאמר הבא נרצה לעסוק במנהגי אבלות בדת היהודית, אותם מנהגים שנוהגים בהם לאחר פטירתו של אדם. כל עוד האדם שנפטר הוא יהודי, ישנה חובה על פי הדת לבצע את המנהגים הללו. בסופו של יום יישום המנהגים השונים אמורים להביא כבוד עבור הנפטר. מדובר על הפעולות האחרונות שאתם בתור בני משפחה וחברים יכולים לעשות עבורו.

קרא עוד...

דו"ח הבנק העולמי, האו"ם והאיחוד האירופי: שיקום עזה מצריך כ-485 מיליון דולר לטווח המיידי והקצר

ירושלים, 6 ביולי, 2021 - 11 הימים של העימות הצבאי במאי 2021 בעזה גרמו למותם של למעלה מ-260 איש, בהם 66 ילדים ו41 נשים, והחריפו טראומות קודמות, במיוחד בקרב ילדים. המחיר האנושי הוחמר בשל הנזק הכולל והנזקים לתשתיות ולמגזרים החברתי והפיננסי, כמו גם לפריון המשק. דוח מהיר להערכת נזקים וצרכים (A Rapid Damage and Needs Assessment - RDNA) חושף נזק חומרי של עד 380 מיליון דולר והפסדים כלכליים בשווי 190 מיליון דולר. עלות השיקום נאמדת בכ- 485 מיליון דולר ל-24 החודשים הראשונים.

קרא עוד...

מונעים את השריפה הבאה- אילו מערכות גילוי וכיבוי יש להתקין בבניין מגורים?

שריפות בבנייני מגורים הינן תופעה חוזרת, רגע אחד של חוסר תשומת לב יכול להוביל לאסון. נסו לחשוב, מה יקרה אם חלילה תפרוץ שריפה בקומה ה 20 של מגדל מגורים? כמה מהר ניתן יהיה לחלץ את הדיירים מהקומות העליונות במקרה חירום?

קרא עוד...

יוזמת "מחבקים את הקשישים" של שרה נתניהו צוברת תאוצה

מחבקים את הקשישים - שיחת הוידאו שהתקיימה

היום ערכו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרה נתניהו שיחה עם יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, מנכ"ל משרד רוה"מ רונן פרץ ומזכ"ל תנועת בני עקיבא בנוגע להרחבת היוזמה לחיבור בין בני הנוער והקשישים.

קרא עוד...

בצל הקורונה: הסוכנות היהודית מארגנת את חגיגת העצמאות הווירטואלית הגדולה ביותר

ביום רביעי, 29.04, שש שעות בפייסבוק לייב עם כוכבים מהארץ ומהעולם ומסיבה ישראלית חוצת יבשות עם די ג׳יי דלית רצש׳טר. השף חיים כהן ילמד את הצופים איך לעשות 'על האש' בבית, אלופי הספורט הישראלי יתנו טיפים לכושר בצל הקורונה, כוכבים מחו"ל יתארחו לשעה מיוחדת שמפיקות הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה והסוכנות היהודית, הזמר מתיסיהו ילהיב את הקהל ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג ייקח את הצופים לסיור וירטואלי בישראל. יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג: "מיליונים יחושו ממרחקים את הגאווה העצומה על הקמתה של מדינת ישראל לפני 72 שנים״

קרא עוד...

אבנר הייזלר - שליחות לצד הוכחות

אבנר הייזלר

אבנר הייזלר שייך לסוג האנשים שעבורם אין זה מספיק לחיות חיים בסיסיים, ואינו שייך לסוג האנשים שאוהבים את הבועה הפרטית שלהם, אלא הייזלר הנו מסוג האנשים שכל הזמן נמצאים בעשייה, שמחפשים להתפתח ושבוחנים למי ניתן להושיט יד ומה ניתן לעשות אל מול חוסר צדק משווע, ועל כן אין זה מפתיע שהייזלר עומד בראשה של חברת ביטוח מצליחה ואין זה מפתיע שכאשר אנשים נתקלים בחומות של בירוקרטיה וחשים בלתי נראים, הם פונים אליו ומגלים שאין דבר כזה בלתי אפשרי, אלא יש רק כיצד ואיך.

קרא עוד...

תביעות נגד משרד הבטחון - כיצד תעשו את זה נכון

במידה ואתם סבורים שחליתם במחלה או שנגרמה לכם חבלה במהלך השירות בצה"ל או בשירות ביטחון אחר, וטרם חלפו שלוש שנים ממועד השחרור שלכם, אתם זכאים לתבוע את משרד הביטחון במטרה לקבל הכרה כנכי צה"ל. על מנת לעשות זאת כהלכה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין משרד הביטחון, וזאת לשם היערכות אסטרטגית מושכלת ובדיקת המצב, ולאחר מכן יש למלא ולהגיש טופס תביעה.

קרא עוד...