שמ"ש להורים: תוכנית ייעודית, ביוזמת שתי אמהות לילדים עם שיתוק מוחין, תפעל באשקלון במטרה לתמוך ולהוות כתובת עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים

תוכנית שמ"ש לתמיכה וליווי הורים לילדים עם צרכים מיוחדים תחל לפעול בקרוב באשקלון ותושק בערב מיוחד ופתוח לקהל, שייערך בשלישי,27.3.2012, במתנ"ס וולדנברג באשקלון.

את תוכנית שמ"ש (שיקום משפחתי שלם), המיועדת להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, יזמו שתי אמהות לילדים עם C.P. (שיתוק מוחין), שמתוך ההתמודדות שלהן עם גידול ילד עם צרכים מיוחדים והקשיים הגדולים שחוו, גילו את הכוחות והיכולות של ההורים להתמודד ולצמוח, ולבנות משפחה שלמה ובריאה כשהילד עם המוגבלות הוא חלק ממנה.

מטרת התוכנית היא להציע להורים בתחילת דרכם ליווי של הורה ותיק יותר שיקשיב להם, יבין אותם ויאפשר להם למצוא את דרכם הנכונה כהורים וכבעלי משפחה. בנוסף מציעה התוכנית סדנאות וקבוצות להורים בנושאים שונים הקשורים לגידול ילד עם צרכים מיוחדים.

כמו כן, מתייחסת התוכנית למהות הקשר שבין הורים לאנשי מקצוע ואחת המטרות שלה היא לשפר את התקשורת בין ההורים לאנשי מקצוע, תוך יצירת שפה משותפת שתוביל לשיפור איכות החיים של הילד והמשפחה.

התוכנית מופעלת על ידי ארגון קשר, בשיתוף ביטוח לאומי, הג'וינט-אשלים, משרד הבריאות ומשרד הרווחה, כאשר באשקלון תפעל התוכנית בשיתוף פעולה מלא עם אנשי התפתחות הילד, הרווחה, המתנ"ס ואגף החינוך.

לדברי שולמית מימון מנהלת אגף הרווחה "השאיפה שלנו היא שכל משפחה, שמגדלת ילד עם צרכים מיוחדים באשקלון, תדע שיש לה כתובת לאן לפנות, שיש לה אוזן קשבת ושיש עוד הורים ומשפחות שמתמודדות עם בעיות דומות ושביחד אפשר לצמוח, לגדול וליהנות ממשפחה שלמה וחזקה.