המשרד לאזרחים ותיקים בשיתוף ראש העיר אשקלון בני וקנין וסגנית ראש העיר סופה ביילין מרימים את הכפפה ומשיקים תוכנית ייחודית להגנה וחיזוק ביטחונם האישי של בני הגיל השלישי

כלים

ראש העיר בני וקנין, סגנית ראש העיר סופה ביילין, צוות אגף הרווחה בניהולה של שולמית מימון בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים - משיקים תוכנית ייחודית להקניית ביטחון לבני הגיל השלישי ברמה הפיסית והרגשית.

הרקע להקמת התוכנית טמון בכך שרבים מבני הגיל השלישי נופלים קורבן למעשי אלימות ועבריינות וחיים בחשש ואימה. התוכנית החדשה נועדה להגביר את ביטחונם האישי של האזרחים הוותיקים על ידי "חבילת הגנה" שתסופק להם.

התוכנית נועדה להגביר את המודעות לצורך בערנות וכלים להתגוננות, נוכח סקרים המלמדים על היעדר דיווח מצידם של בני הגיל השלישי על מעשי עבריינות המופעלים כנגדם. בנוסף, התוכנית מיועדת לרשת מגוון התוכניות בנושא הגנה על קשישים כתפיסה רב מערכתית המשלבת רווחה, חינוך, בריאות, משטרה, קהילה ומגזר שלישי (עמותות וארגונים).

במסגרת "חבילת ההגנה" הנ"ל תוקם "קהילה בטוחה" שתכלול 200 בתי אב, בהם יותקן לחצן מצוקה ויינתן ביטוח רפואי בעלויות סמליות. לחלק מהאוכלוסייה המבוגרת (על פי קריטריונים של משרד הרווחה) שאין בביתם דלת פלדלת, תותקן פלדלת עם עינית ושרשרת בטחון על מנת לספק להם בטחון בביתם. סיוע משפטי יינתן על ידי עורכי דין מתנדבים ללא תשלום. הסיוע יהיה זמין חמישה ימים בשבוע ובמקרי חירום.

מהות התוכנית מבוססת על גיוס מתנדבים והפעלתם במסגרתה:

מתנדבים לליווי ביום קבלת הקצבה החודשית ולמוסדות שונים בקהילה (שעה עד שעה וחצי בשבוע). כמו כן, לצורך תמיכה בקשישים הלוקים בדמנציה, בעבודה פרטנית באמצעות ערכה מיוחדת המותאמת לכך.

מתנדבים גמלאים "לסיירת גמלאים"- שיערכו סיורים באזורים מועדים לאלימות, ויפגינו נוכחות בעיקר בימי קבלת הקצבאות.

המתנדבים ייהנו מהכשרות והדרכות מרתקות ופעילויות חברתיות מהנות.

לכל מי שמעוניין לתרום ולהיתרם, להיות חלק מתוכנית הגנה חשובה וייחודית ולפעול למען ערך חברתי ממעלה ראשונה מוזמן לפנות לאגף הרווחה, האשכול לרווחת הקשיש:

שרה שרביט 08-6748609//נסיה מלכא 050-2024475

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS