כלים

חודשי הקיץ ידועים כחודשים בהם מוצאים עצמם בני הנוער בבטלה, חוסר שגרה ושעמום. כתוצאה מכך עולה ההתנהגות הסיכונית המאופיינת באלימות, וונדליזם וצריכת אלכוהול וסמים. לאור כך החליטה עיריית אשקלון על תוכנית הערכות מקיפה למניעת התנהגות אלימה

במהלך חודשי הקיץ מרחיבים את הפעילות הלילית בשכונות ובחופים ,תוך מתן מענה רחב של שירותים ,פעילויות והופעות לבני הנוער . הפעילות מתקיימת באחריות ובפיקוח עיר ללא אלימות ובשיתוף והובלה של המחלקה לתרבות ונוער ומועצת הנוער העירונית.

ניידת הקופי סיט פועלת מידי יום במסגרת תוכנית עיר ללא אלימות על ידי מדריכות מצילה ומדריכות המוגנות בבתי הספר המקיפים . מטרת הניידת היא איתור וטיפול במוקדי אלימות וריכוז של בני נוער תוך מתן מענה ראשוני , ייעוץ והכוונה . בחודשי הקיץ החמים תרחיב הניידת את פעילותה בחופים ובשכונות השונות.

בימים אלו תוכנית עיר ללא אלימות והרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול בהובלתה של הגב' אורלי פולט, נערכת לפעילויות מניעה שונות ומגוונות לקיץ בטוח. עיריית אשקלון החלה בשיתוף פעולה עם בעלי הפאבים וגיוסם למען הגברת הפיקוח והאחריות על איסור מכירת אלכוהול לקטינים .

"במסגרת הפעלת מערך המצלמות בעיר על ידי מוקד הרואה יכוונו המצלמות למוקדים מועדים לטובת הגברת הפיקוח והאכיפה כמו כן תוגבר הפעילות של הפקחים במטרה לתצפת בזמן אמת על פיצוציות ,מכולות ומקומות שמוכרים אלכוהול לקטינים" אומרת פולט .

במהלך חודשי הקיץ פועלת בעיר מנהיגות הנוער, שעברה הכשרה בנושא האלכוהול במהלך השנה, שישמשו כשגרירים בעיר ושיעלו את המודעות והסכנות בשתיית אלכוהול בקרב קטינים.

עיריית אשקלון בשיתוף עם משטרת אשקלון יפעילו את התוכנית " קיץ בטוח " שמטרתה היא חיזוק ותגבור של כוחות המשטרה הן לצמצום ומניעה של אירועי האלימות והן למאבק בתופעת שתייה ומכירה של אלכוהול כפי שהחוק מורה .

לאור הצלחתה של סיירת ההורים במניעת התנהגות סיכונית תורחב כמות הסיורים של סיירת הורים בשכונות ובמקומות ריכוז ובילוי של בני נוער,במטרה למנוע רגע לפני שהנוער מגיע לקצה. סיירת ההורים הינה גוף התנדבותי ונוכחותם של הורים "הבאים מאהבה" ובגובה העיניים תורמת לבלימת ההתנהגות האנטי חברתית.

סיירת ההורים פועלת מידי שבוע ללא לאות ומעבירה את המסר: "אנחנו כאן, אנחנו נוכחים, לא נוותר לכם ולא נוותר עליכם." ערכי ההתנדבות והאחריות הינם מיסודות הערכים החברתיים אותם מעבירים חברי הסיירת לבני הנוער באשקלון.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS