כלים

עיריית אשקלון מחפשת אתכם: דרושים מחלצים ליחידת החילוץ העירונית. העיר שמתאוששת מסבב קשה של ירי טילים כבר נערכת לתרחישים שעלול להביא עימם הסבב הבא: ערב חשיפה והסברה התקיים לחברי יחידת החילוץ העירונית, המתנדבים במערך החירום העירוני. במהלך הערב נחשפו להערכות העירייה, לתרחישי אסון ולתרחישי רעידות אדמה וקריסת מבנים, עם דגש לפעולות חילוץ מהריסות - שעלולות להיגרם מפגיעות ישירות של טילים

יחידת החילוץ העירונית המתנדבת שהוקמה ביוזמת עיריית אשקלון, המחלקה לשירותי חירום וביטחון והמחלקה לעבודה קהילתית באגף הרווחה. המתנדבים עתידים לפעול לצד יחידת החילוץ של אגף שפ"ע בעירייה, המוקמת בימים אלה, בשעת חירום.

המתנדבים אשר הביעו נכונות, יוזמה ואחריות לקחת חלק בתהליך ההכשרה, קיבלו סקירה מקיפה על התנהלות במצבי חירום ממנהל חברת "מגן" העוסקת בניהול אסונות ומצבי חירום. המשתתפים בערב זה גילו עניין רב בהקמת היחידה, הדגישו את חשיבותה ואמרו כי "חשוב לוודא כי היחידה הזו תהיה ותקום כי היא תציל חיים בוודאות בעת אירוע".

הכשרת המתנדבים תתקיים בחודש אפריל ותכלול לימוד עיוני וכן אימון מעשי באתר הרס. עיריית אשקלון רואה ביוזמה זו חלק חשוב מפעילות העירייה לחיזוק ושיפור ההיערכות והמוכנות של תושבי העיר בהתמודדות בעת חירום ומשבר. זוהי אחריות קולקטיבית התורמת להגברת הסולידאריות החברתית וחיזוק החוסן הקהילתי.

תושבים המעוניינים להשתתף בערב הסברה מוזמנים להגיע ביום שלישי 20.03.2012 בשעה 18:30 בבית המתנדב (יעקב גרופר, 18).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS