תושבי העיר המופגזת הונחו להימנע משאננות יתר ולהישמע להוראות פיקוד העורף. הפעילויות במתנ"סים בעיר בוטלו, ופיקוד העורף הורה להגביל אירועים גדולים בתחומי העיר. ראש העיר אשקלון בני וקנין : "למרות ההצלחות של כיפת ברזל אסור לנו להיות שאננים"

בתום הערכת מצב שהתקיימה הערב (מוצאי שבת) במרכז החירום של עיריית אשקלון בראשותו של ממלא מקום ראש העיר אשקלון שלמה כהן, הממונה על הביטחון מנהל מחלקת הביטחון יוסי גרינפלד ושאר מנהלי המכלולים השונים בעירייה, הוחלט לאור ההסלמה בדרום ובהתאם להנחיות פיקוד העורף שהלימודים מחר (תגבור לבגרות חינוך מיוחד ופעילויות פסח אחרות) יתקיימו רק בבתי ספר ובמבנים שיש בהם מרחב מוגן תקני.

כמו כן כל הפעילות במתנ"סים באשקלון מבוטלות עד להודעה חדשה. על פי הנחיות פיקוד העורף נמסר כי אין לקיים אירועים גדולים מעל 500 איש במבנה שאין בו מרחב מוגן.

במהלך הערכת המצב הועברו הנחיות פיקוד העורף לפיהן יש להישאר במרחב המוגן לפחות 10 דקות לאחר האזעקה. כמו כן יש להימנע משאננות יתר למרות הצלחות כיפת ברזל ביירוט גראדים לאשקלון.

"אסור להימצא מחוץ למרחבים מוגנים כשיש אזעקות גם כשכיפת ברזל מופעלת. השאננות עלולה להיות מסוכנת ויש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף" אומר ראש העיר אשקלון בני וקנין.

שלמה כהן : "באם יש שאלות נוספות ו\או צורך בהבהרות בכל נושא ניתן לפנות למוקד העירוני באשקלון 106 מאוייש 24 שעות על מנת להשיב. במידה ויהיה צורך בעדכונים נוספים נא להיות קשובים לכלי התקשורת ".