ממשלת ישראל החליטה להקציב 470 מליון ₪ להשלמת מיגון המצוקים ב – 20 השנה הקרובות. שר הגנת הסביבה בראיון לרדיו אמצע הדרך: " הגב' פיירברג דחפה משמעותית את הממשלה לעסוק בנושא זה". בהתייחסות ראשונה להחלטת הממשלה לאמץ מסמך מדיניות למיגון מצוק החוף לאורך הים התיכון, התייחס השר גלעד ארדן לחלקה של ראש עיריית נתניה בנושא, בראיון מיוחד ברדיו אמצע הדרך

כלים
"עיריית נתניה והגב' פיירברג דוחפת משמעותית את הממשלה לעסוק בנושא ואתמול בשעה טובה, הממשלה אכן אישרה את המתווה שיובל ע"י משרד רוה"מ, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הפנים". עפ"י התוכנית הוקם צוות בין-משרדי שתוך 4 חודשים יציג לממשלה את שינויי החקיקה למתן פיצויים לבעלי קרקעות שיופקעו, איכן ייבנו שוברי הגלים, איפה ימוגנו המצוקים ומגוון הפתרונות שינתנו להמשך נסיגת המצוק.

כזכור עיריית נתניה מובילה מזה שנים את עבודות ייצוב המצוק שבתחומה , אך נדרשת התערבות ממשלתית למיגון המצוקים הנמצאים בבעלות המדינה (באמצעות מנהל מקרקעי ישראל) בכל הארץ.

מזה שנים מובילה ראש עיריית נתניה הגב' מרים פיירברג-איכר את המהלך למיגון המצוקים בישראל בכלל, ועריכת הפיילוט בנתניה בפרט ואף הורתה בשעתו למהנדס העירייה להכין תוכנית עבודה בהיוועצות גורמים בין-לאומיים כדי שהעיר תהיה מוכנה להשתתף בפיילוט ראשוני.

ראש עיריית נתניה, הגב' מרים פיירברג-איכר:"אני מבקשת להודות לראש הממשלה ח"כ בנימין נתניהו,השר לאיכות הסביבה ח"כ גלעד ארדן ושר הפנים ח"כ אלי ישי. הוכחנו כי חתירה לעבר המטרה בסופו של דבר מצליחה להתניע לפעולה את הממשלה ואני גאה ומאושרת על חלקה של עיריית נתניה בהחלטה ההיסטורית הזו של ממשלת ישראל. בהזדמנות זו אני מחזקת את הצוות המקצועי ההנדסי בראשות פול ויטל על העבודה הייסודית שנעשתה בתחום."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS