ראש המוסד לשעבר, שהשווה את החרדים לאיום האיראני: "אני מצטער אם אנשים נפגעו". ח"כ גפני על אפרים הלוי: "הוא פשוט שחצן, הוא לא מבין מהחיים שלו". יו"ר הכנסת ריבלין: " השאלה הגדולה שאנחנו צריכים לשאול איך מי שהיה ראש מוסד אומר שטויות כאלו"

ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי אמר היום בראיון ליומן הצהריים של רדיו 'קול חי' כי הוא מצטער אם אנשים נפגעו מדבריו, בהם השווה את החרדים לאחמדינגא'ד, אבל עדיין הוא חושב כי ההתחרדות מעמיקה את השסע בעם היהודי.

"ההיבדלות ההתחרדות של הציבור בישראל מעמיקה את השסע בעם היהודי, אני מצטער אם אנשים נפגעו, אבל גם אני כועס שהפרהסיה הולכת ומשתנת והשסע הולך וגדל" אמר הלוי.

הלוי הוסיף כי "רק אחדות לאומית ולא היפרדות יכולה לסייע במלחמתנו נגד איומים כאלו ואחרים כולל האיום האיראני. אין איום על מדינת ישראל מבחוץ. מדינת ישראל חזקה, אי אפשר להשמיד את מדינת ישראל יש צורך באמונה שמדינת ישראל תתקיים לעד".

ח"כ משה גפני, תקף את אפרים הלוי ואמר כי "הוא פשוט שחצן, הוא לא מבין מהחיים שלו, הוא פגע בציבור ללא שום סיבה. שלא יתנצל, שהיועץ המשפטי לממשלה יורה למשטרה לחקור אותו. אין פה שום סיבה להתנצלות ושלא יעשה טובות. מישהו אמר לו שאם ידבר על הגיור ושירת נשים אף אחד לא ישמע לו. תשווה את החרדים לאחמדיניג'אד אז ידברו על זה ... ואכן מדברים על זה ".

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין ניסה להרגיע את הסערה שחולל אפרים הלוי ואמר כי "הטוב ביותר הוא לא להסית ולא להיות תחת הסתה,האמירות האלו מביאות לאי שקט, אבל בעיקר מבזות את האנשים שמביאים אותן . השאלה הגדולה שאנחנו צרכים לשאול איך מי שהיה ראש מוסד אומר שטויות כאלו"