כלים
ח"כ  נאוה בוקר
ח"כ נאוה בוקר

נאוה בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר ממשטרת ישראל שנספה באסון בעת שניסה להציל חייהם של הצוערים שנלכדו באוטובוס הבוער, הפכה את כאבה האישי ליעוד והקימה את קרן ליאור בוקר על שמו לתמיכה במערך הכבאות וההצלה בישראל. הקרן הושקה בחודש ינואר האחרון בהשתתפות אנשי ציבור ומיטב האומנים ובימים אלה מקדמת נאוה בוקר הקמת שדולה בכנסת בתמיכתם של חברי כנסת ושרים מכל הקשת הפוליטית

בראש השדולה לקידום וחיזוק מערך הכבאות בישראל יעמוד ח"כ אופיר אקוניס וחברים בה חברי הכנסת זאב בילסקי, אבי דיכטר, יצחק הרצוג, יואל חסון, יעקב אדרי, דניאל בן סימון, אנסטסיה מיכאלי, דני דנון ועוד.

בהשקת השדולה שתתקיים ב-23.5.12 באולם ירושלים בכנסת ישתתפו השר לביטחון הפנים, ח"כ יצחק אהרונוביץ', נציב הכבאות וההצלה שחר איילון, בני משפחות הנספים ונכבדים רבים.

יו"ר הקרן, נאוה בוקר: "לא מחכים לדו"ח המבקר. את הלקחים הפקנו. בכנסת ישראל הוקמו עשרות שדולות במהלך השנים, אך לנושא הכבאות והצלת חיים אף אחד לא דאג. השדולה תפעל לקידום הקמתו של מרכז הכשרה ללימודי כבאות והצלת חיים שיכלול מרכז מבקרים, תחנת ימ"ר ומתקני אימונים. בנוסף, השדולה תקדם את פעילות המתנדבים בכבאות ותפעל להקמת מערך מתנדבים ראוי, כמו המשמר האזרחי במשטרה".

שנה וחמישה חודשים חלפו מאסון הכרמל שגבה 44 קורבנות. האסון הבלתי נתפס, הביא להכרה כי קיימים פערים גדולים בין הרצוי למצוי בהערכות מדינת ישראל בנושאי כבאות והצלה. בין מטרות השדולה, להעלות לסדר היום הציבורי את נושא הכבאות וההצלה, להגיש הצעות חוק בכנסת ולהוביל לשינוי המיוחל במערך הכבאות וההצלה.

"לצערי מערך הכבאות במדינת ישראל מתנהל כמו במדינות עולם שלישי, ישנו מחסור בכוח האדם וציוד, 1700 כבאים בלבד בכל רחבי הארץ, כאשר היחס הוא כבאי אחד על כל 5,000 אזרחים. שני מיליון איש במדינת ישראל אינם מוגנים מבחינת כיבוי אש כי חסרות 62 תחנות כיבוי. בכל שבוע נשרפים למוות תינוקות, ילדים וקשישים וצריך לפעול כדי למנוע אסונות נוספים."- טוענת בוקר

בנוסף, פועלת קרן ליאור בוקר לקידום פרויקטים נוספים, כרכש ציוד מציל חיים ומתן מלגות לסטודנטים הלומדים ניהול אזורי אסון, חילוץ והצלה.

"קיים צורך בסיוע נוסף על-מנת לקדם את הפרויקטים פורצי הדרך הללו ורבים נוספים, כולי תקווה כי באמצעות השדולה נצליח לקדם ולחזק את מערך הכבאות וההצלה". סכמה בוקר.