עמותת משפחות הקשת פתחו בהליכים להזמנתו ולהשתתפותו של אלטון ג'ון ובן זוגו לחיים, בכנס השנתי של "משפחות הקשת" שיתקיים בתחילת פברואר, במרכז הגאה בתל-אביב. כידוע, אלטון ג'ון ובן זוגו לחיים דייויד פרניש הפכו לפני ימים מספר להורים עם לידת בנם באמצעות פונדקאית מקליפורניה, ושמו זאקרי ג'קסון לבון

כלים
משפחות הקשת, היא עמותה שהוקמה במטרה לכוון ולסייע למשפחות גאות ואלטרנטיביות ולילדיהן. הכנס השנתי השני יפתח ב-3 בפברואר ויימשך 3 ימים ברציפות. הכנס השני של משפחות הקשת עומד השנה בסימן חינוך להורות גאה.

יאיר קידר, אחד מיוזמי ההקמה של עמותת משפחות הקשת מציין כי הכנס הוא כנס יחיד מסוגו בעולם שמעלה לדיון ציבורי מבחר רחב של היבטים שקשורים לסוגי ההורות הגאה - הורות דרך פונדקאות, הורות דרך אימוץ, הורות של לסביות, הומואים, טרנסים, ביסקסואלים, בזוגות וביחידים. הכנס מרכז את מיטב החוקרים בארץ בתחום זה, ומביא את ממצאיהם החדשים, ועוסק בממשק שמול מערכת החינוך הארצית והמקומית.

במהלך שלושת ימי הכנס יערכו כמאה פעילויות למבוגרים וילדים, וייחשפו בו בפעם הראשונה פרויקטים פורצי דרך בתחום ההורות החדשה. בתוכם, פרויקט חדשני ברמה עולמית, בשיתוף מרכז החינוך של הקהילה, חוש"ן, והשירות הפסיכולוגי החינוכי. מטרת הפרויקט להכשיר צוותי חינוך לגיל הרך (!) ונועד לתת מענה להתמודדות של ילדים להורים להט"בים עם אתגרים הנובעים מהזהות של הוריהם ומיחס החברה כלפי הקהילה הגאה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS