ח”כ איתן כבל ליו"ר ועדת הבחירות של ההסתדרות: "התנצלי על ההשמצות נגדי או שאתבע אותך בבית המשפט"

ח"כ איתן כבל שלח הבוקר (יום ד') באמצעות עו"ד איתן לירז, מכתב חריף לעו"ד טל קרת יו"ר ועדת הבחירות של ההסתדרות בו הוא תובע ממנה להתנצל על השמצותיה כלפיו כפי שפורסמו בכלי התקשורת.

זאת, לאחר שבמכתב אותו שלחה לכלי התקשורת השונים האשימה קרת את כבל ב"חשד לפלילים", "חשד לזיופים" ו"חשד לעבירות פליליות". זאת, מבלי שבדקה עם ח"כ כבל את אמיתות הדברים או ביקשה תגובה כלשהי כמתבקש במקרים מהסוג הזה.

בנוסף טוען כבל כי ועדת הבחירות העבירה תמלילי שיחות של עובדי הסתדרות לכלי התקשורת וזאת בלי לבקש את אישורם של אלה ששוחחו איתם, תוך הפרת פרטיותם, וזאת מתוך כוונת מכוון לפגוע בשמו של כבל.

עוד טוען כבל במכתבו כי ההסתדרות השמיטה מהודעתה את העובדה שהתריע מבעוד מועד כי ההתקשרות של ההסתדרות עם חברה לא מקצועית לעריכת הבדיקה ומסע ההפחדה והלחצים שהפעילה על ציבור העובדים יובילו לכך ששיחות לא מזוהות מטעמה ושאלות לא ברורות ישפיעו על תשובותיהם של חברי ההסתדרות אליהם התקשרו.

אי לכך כבל דורש מעו"ד טל קהת להתנצל ולפצותו בסכום של-50 אלף שקלים על הנזק שנגרם לו, ולא ימצה עמה את כל האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותו.

לדברי כבל: "מסע ההפחדות של ההסתדרות לא רק שאינו מרתיע אותי אלא נותן לי ולאלפי תומכיי מוטיבציה להמשיך ולהילחם על מנת להשיב את הגוף הזה למקומו הראוי בחברה הישראלית. תשובותיהם המפוחדות של האנשים אליהם התקשרה ההסתדרות הן הוכחה ניצחת לשלטון הפחד והטרור שמפעילים עופר עיני ושליחיו, ומי שלא הבין עד עכשיו עד כמה המצב חמור, מבין זאת עכשיו. ציבור העובדים ראוי להנהגה אחרת ולכן אמשיך בנחישות כדי לאפשר בחירות דמוקרטיות בהסתדרות".