ועדת הבחירות של ההסתדרות אישרה הערב גם את איתן כבל, יחד עם עמיר פרץ, כמועמד לראשות ההסתדרות. כעת מקווה כבל כי מועמדותו תאושר גם ע"י בית המשפט, שיצטרך להכריע האם תקופת חברותו הקצרה של כבל כחבר הסתדרות מספיקה כדי להכשיר אותו כמועמד. עמיר פרץ, שמועמדותו כבר אושרה סופית, הודיע בעבר כי אם כבל יאושר כמועמד יסיר את מועמדותו. לפי ההערכות, בסופו של דבר אחד מהשניים יתייצב מול עופר עיני

לפי התחזיות במערכת הפוליטית, אם תאושר סופית גם מועמדותו של כבל הוא ייהנה מתמיכתו של פרץ במירוץ מול עופר עיני. אם בית המשפט לא יאשר את מועמדותו של כבל, עמיר פרץ צפוי להתמודד נגד עופר עיני כשהוא נהנה מתמיכתו של כבל.

ח"כ איתן כבל ברך על אישור מועמדותו לתפקיד יו"ר ההסתדרות על ידי ועדת הבחירות ואמר: "אני שבע רצון מהחלטת הוועדה וכעת כולי תקווה כי כבוד השופט גדעון גינת, סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, יאשר גם הוא את מועמדותי ויאפשר בחירות דמוקרטיות בהסתדרות".

כבל הוסיף: "התנהלותו של יו"ר ההסתדרות בחודש האחרון ובכלל רק מעצימה את הצורך במנהיגות אחרת וראויה לציבור העובדים ואני נחוש להיאבק על מנת לאפשר לו לבחור במנהיגות שכזאת".