מופע סיום שנת הלימודים בבית- ספר "רוטשילד" באור עקיבא אורגן השנה ע"י הצוות החינוכי, בהנחייתה של המורה ליצ'י חבצלת, שכתב תוכנית לימודים מערכתית בנושא חגים וימים מיוחדים, המדגישה את הזיקה וההשתייכות למורשת העם היהודי ולארץ ישראל . התוכנית נכתבה סביב היסוד המארגן "אני ישראלי, אלה מועדי וזאת מורשתי ", שלווה את תהליך ההוראה למידה לאורך כל שנת הלימודים בביה"ס

כלים

בתהליך הכתיבה אותרו אירועים, ימים מיוחדים, חגים, מושגים מהותיים, כישורים, אופני פעולה, אסטרטגיות למידה, תוצרים מצופים ויעדים שהיוו את ציר הפיתוח לתוכנית. הרציונל בתוכנית היה פיתוח זיקה ותחושת השתייכות למורשת העם היהודי ולא"י, שימור המורשת והעמקת הידע במורשת היהודים ובתרבות הלאומית, פיתוח וטיפוח ערכים ופיתוח מגוון רחב של כישורי לימוד עצמאי באמצעות אסטרטגיות למידה שונות ומגוונות, בהלימה להישגים הנדרשים בחינוך הלשוני ובלמידת חקר.

ע"פ התוכנית כל חג ילמד בהעמקה פעמיים במהלך 6 שנות הלימוד בביה"ס, פעם בשכבה הצעירה ופעם שנייה בשכבה הבוגרת. הימים והאירועים המיוחדים נלמדו בכל בכיתות ברמת העמקה ע"פ שכבת הגיל. תהליך ההוראה למידה היה אינטגרטיבי, הנושא שולב במקצועות הלימוד השונים בביה"ס ובתקשורת ושיתוף פעולה עם ההורים והקהילה. במסגרת לימוד הנושא כל תלמידי ביה"ס ביקרו בירושלים.

גולת הכותרת של התהליך, שסיכם את העשייה החינוכית לימודית בנושא "אני ישראלי, אלה מועדי וזאת מורשתי" הייתה, העלאת מופע סוף שנה שהיה גם פרידה מבוגרי כיתה ו', שנקרא "בחצר הירושלמית... מורשת בית אבא", המבוסס על המחזר "בוסתן ספרדי" שנכתב ע"י הנשיא החמישי יצחק נבון.

את המופע כתבה וביימה המורה איריס מליחי, בו השתתפו כול תלמידי ביה"ס באומר, שיר וריקוד. המופע שיקף את הנלמד והתלמידים במשחקם, ביטאו את הפנמת הערכים והמורשת היהודית שלמדו לאורך כול השנה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS